Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision Blizzard Hissedarları Microsoft’a Dava Açtı

Bazı Activision Blizzard hissedarları şimdi şirkete çeşitli ihlalleri gerekçe göstererek Microsoft'un yayıncıyı satın almasını durdurması için dava açtı.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma hikayesi 24 saatlik haber döngüsünü terk etmiş olsa da, arka planda gelişmeye devam etti ve yeni ayrıntılar hızlı bir şekilde ortaya çıktı. Birkaç şirket hissedarı şimdi şirkete ve yönetim kuruluna dava açtığından, son gelişme aslında özellikle ilginç.

Microsoft henüz konuyla ilgili açıklama yapmasa da, iki Activision Blizzard hissedarı şirkete karşı dava açtı ve ana argüman, satın almayla ilgili tüm ayrıntıları açıklamamasıydı. Aynı zamanda, satın alınan şirketin CEO’su Bobby Kotick, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından araştırılıyor ve Microsoft’un atlaması için daha fazla çember ekleyen planlanan Federal Ticaret Komisyonu (FTC) incelemesi mevcut.

Activision Blizzard Satın Alımı Henüz Sonuçlanmadı

Activision Blizzard

Activision Blizzard’a karşı ilk davayı açan hissedar Kyle Watson‘a göre, şirketin satış planı hissedarlara karşı adil değil ve özellikle yönetim kurulunun “önemli ve acil faydalar” elde etmek istediği gerçeğini gizlemek için tasarlandı. Gerçekten de Bobby Kotick, satışın bir parçası olarak büyük bir ödemenin yanı sıra, sözleşmesi bitmeden görevinden alınırsa potansiyel “altın paraşüt” paketini alacak.

Watson’ın davası, satışın büyük bir çıkar çatışmasına yol açtığını ancak anlaşmanın Activision Blizzard yönetim kurulu dışındaki hissedarların çıkarına olmayabileceğini iddia etti. Watson ayrıca şirketin SEC’e sunduğu sunumun bir parçası olarak tüm önemli bilgileri dahil etmediğini ve bunu yaparak Menkul Kıymetler Borsası Yasasını ihlal ettiğini iddia etti. Microsoft’un, oyun devine 68.7 Milyar Dolar harcadığı gerçeğini göz önünde bulundurarak Watson, anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda “geçici zararlar” da arıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.