Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AB, Microsoft-Activision Anlaşmasını Veto Edecek

AB, Microsoft'un Activision satın alımını veto etmek için hazırlanıyor.

Microsoft’un, geliştirici Activision Blizzard’ı satın alma teklifine yeni engeller gelecek gibi görünüyor. Hazırlanan yeni bir rapora göre, Avrupa Komisyonu önümüzdeki haftalarda anlaşmaya itirazını açıklamaya hazırlanıyor.

Microsoft, uzun süredir Activision’ı satın alma işlemini tamamlamak için çeşitli küresel kurumların onayını almaya çalışıyor. Şu anda bu satın alıma karşı olan Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu’nda ise halihazırda bir dava mevcut. En son Google ve Nvidia da bu satın alıma karşı olduklarını belirten açıklamalar yaptı.

Activision Sessizliğini Koruyor

Activision

Avrupa Komisyonu, bu konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı ancak bir Microsoft temsilcisi olay hakkında şunları söyledi: “Pazardaki endişeleri gidermek için Avrupa Komisyonu ile çalışmaya devam ediyoruz. Amacımız daha fazla oyunu daha fazla kişiye ulaştırmak ve bu anlaşma hedefimizi daha da ileriye taşıyacak.

Microsoft, Call of Duty gibi milyar dolarlık serinin bir noktada Xbox’a özel olacağı konusundaki endişeleri hala gidermeye çalışıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalar ise maalesef ne Sony’yi ne de bazı şirketleri kararından geri döndürmeye yetmiyor. Mantıklı düşünmek gerekirse zaten COD’un bir noktada Xbox’a özel olacağını biliyoruz.

Microsoft – Federal Ticaret Komisyonu davasının bu yaz mahkemeye çıkması planlanıyor ve her iki taraf da sonuç ne olursa olsun itiraz etmekte özgür. Microsoft daha sonra AB Komisyonu’nu ve diğer tarafları ikna etmek zorunda kalacak. Sonuçlar ne olursa olsun bu davaların uzunca bir süre devam edeceğini düşünüyorum.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.