Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google ve Nvidia’dan, Microsoft Activision Anlaşmasına Tepki

Microsoft'un Activision Blizzard satın alımı teklifi için Google ve Nvidia'dan tepki geldi. Google ve Nvdia, konuyla ilgili Federal Mahkeme'ye başvurdu.

Google ve Nvidia, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Sony, uzunca bir süredir anlaşmayla ilgili olarak çeşitli yargı bölgelerinde şirketin aleyhine kanıtlar sunuyordu. Ancak Google ve Nvidia, şikayetlerini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Federal Ticaret Komisyonu’na iletmeye karar verdi.

Bu bilgi, anonim tutulan kaynaklar tarafından sızdırıldı. Google ve Nvidia mahkemeye; anlaşma onaylanırsa Microsoft’un bulut, abonelik ve mobil oyun sektörlerinde haksız bir avantaj elde edebileceğini öne sürdü. Kaynaklar, Nvidia’nın satın almaya kesinlikle karşı olmadığını ancak Call of Duty gibi oyunlara eşit ve açık erişim sağlanmasını istediğini yazdı.

Google’ın Anlaşmaya Karşı Olması Şaşırtıcı

Google ve Nvidia

FTC satın almayla ilgili olarak, ağustos ayında kurum içi bir deneme yapacak. Google, Nvidia ve Sony ise yapılacak olan duruşmaya ifade vermeleri için çağrılabilir. Anlaşmanın devam etmesi konusunda olumlu bir yol izlenirse, muhtemelen Microsoft’un oyunlara erişimi en az on yıl boyunca açık tutması şartı koşulacak. Microsoft zaten bunu yapmaya istekli olduğunu defalarca ifade etmişti ancak durumlar şu anda oldukça belirsiz.

Call of Duty popülerliği nedeniyle Microsoft’un rakiplerinin çoğuna endişe yaratıyor. Ancak Activision Blizzard’ın World of Warcraft, Crash Bandicoot, Guitar Hero, StarCraft, Hearthstone, Diablo, Overwatch ve Candy Crush Saga gibi birçok popüler oyunu da var. Umuyoruz ki düzenleyiciler, satın alma işleminin ilgili tüm taraflar için geçerli olmasını sağlamanın bir yolunu bulabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.