Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

A Plague Tale Requiem’e Işın İzleme Geldi

A Plague Tale Requiem'in son güncellemesi, ışın izlemenin gücünü kullanarak gölgeleri geliştirdi.

A Plague Tale Requiem‘in son güncellemesi ile oyunda bolca yer alan karanlık gölgeleri geliştirmek için ışın izlemeyi kullanabilirsiniz. Asobo Studio’nun gotik macerası bu teknolojiye oldukça uygun olsa da, biraz geç geldi ancak RTX 4070 Ti veya daha güçlü bir ekran kartı kullanıyorsanız, oyuna yeniden dönmek için güzel bir bahane.

Işın izleme, RTX 4090‘ı bile nispeten zorladığı için en iyi ekran kartı seçeneklerini zorlamanın harika bir yolu olarak hayatımıza girdi. Bununla birlikte, DLSS 3 ve Çerçeve Oluşturma gibi yapay zeka yükseltme araçları, 4K çözünürlükte bile ışın izleme açıkken 60 FPS üzeri oyun oynamayı mümkün hale getirdi. Özetle, DLSS sayesinde ışın izleme açmak için ayar düşürmenize gerek yok.

A Plague Tale Requiem’de Artık Işın İzleme Mevcut

A Plague Tale Requiem'e Işın İzleme Geldi

Güncelleme, oyuna grafik tabanlı ışın izlemeyi entegre etti. Işın izleme oluşturma tekniğine bağlı diğer iyileştirmeler hakkında bir bilgi sağlanmadı ancak en iyi ortaçağ oyunları genellikle kasvetli görselleri içerdiğinden, ışın izleme teknolojisi bu oyuna oldukça uygun ve atmosferi inanılmaz oranda değiştirdiğini söylesek yanlış olmaz.

Bununla birlikte, notlar ayrıca ortam tıkanıklığından da açıkça bahsetti ancak oyunun ayarlarında hiçbir yerde bulamadık. Daha önceki bir “RTX On” fragmanı, A Plague Tale Requiem’e daha fazla ışın izleme ayarının geleceğini ima ettiğinden, bu ayarın bir sonraki güncelleme ile oyuna dahil edilmesi muhtemel.

Işın izlemenin performans uyarılarıyla birlikte geldiğini ve ışın izleme açıkken Plague Tale: Requiem kare hızlarının etkileneceğini tekrarlamakta fayda görüyoruz. Bununla birlikte, Nvidia RTX 4080 gibi bir ekran kartı kullanıyorsanız, DLSS 3 sayesinde kare hızını neredeyse iki katına çıkarabiliyorsunuz, bu yüzden yeni teknoloji sizin için sorun olmayacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.