Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

700 TL’ye Satılan FIFA 23 Steam’de Eleştiri Yağmuruna Tutuldu

Yılın en çok beklenen oyunlarından FIFA 23, bugün itibarıyla dünya genelinde piyasaya sürüldü. Fakat serinin yeni halkası çok sayıda bug ve optimizasyon sorunu şikayetiyle karşı karşıya kaldı. Haliyle bu memnuniyetsizlik Steam incelemelerine de yansıdı.

Futbol tutkunlarının nefeslerini tutarak bekledikleri FIFA 23 çıkış tarihi nihayet geldi. Fakat bu heyecan, bazı oyuncuların kursaklarında kalmış gibi görünüyor. 27 Eylül’de erken erişime sunulduktan sonra bugün tüm dünyada piyasaya sürülen oyun, çok sayıda hata ve optimizasyon sorunuyla gündemde. Öyle ki, FIFA 23 için Steam’de yazılan 1.666 incelemeden yalnızca yüzde 29 kadarı olumlu.

Bu haberi yazarken Çoğunlukla Olumsuz değerlendirmesini alan oyun, tam manasıyla eleştiri yağmuruna tutuldu. Örneğin bazı kullanıcılar, bilgisayarlarının minimum sistem gereksinimlerini karşılamasına rağmen oyunun en düşük ayarlarda dahi kastığını belirtiyor. Ayrıca yeni anti-cheat sistemi, şut ve pas mekanikleri, FPS düşüşleri ve çeşitli hatalara dair de sert eleştiriler var.

FIFA 23 Steam İncelemeleri Çoğunlukla Olumsuz

fifa 23 steam incelemeler

Oyuncuların birçoğu, 700 lira ödedikleri bir oyunda bu gibi hatalarla karşılaşmaktan şikayetçi. Bu arada FIFA 23’ü ön siparişte aldıysanız iade etme şansınızın olmadığını belirtelim. Bu serzenişler üzerine bir açıklama yapan EA Sports, PC oyuncularının FIFA 23’ü başlatırken karşılaştıkları sorunların farkında olduklarını ve üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Firma, anti cheat veya güvenli önyükleme (secure boot) ile ilgili hata mesajları gören kullanıcıları, çeşitli geçici çözümler için yardım sayfasına yönlendiriyor. FIFA 23 unrecoverable error hatasını araştırmaya devam ettiklerini belirten EA, tüm sorunları en kısa sürede düzeltmek için çalıştıklarını aktardı. Başta FPS drop sorunu ve diğer optimizasyon sıkıntıları yayınlanacak güncellemelerle düzeltilecektir. Fakat o zamana kadar FIFA 23 Steam incelemelerinin olumsuzdan olumluya dönmesi epey zor görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.