2K, Marvel Temalı Bir XCOM Oyunu ve Borderlands Yan Ürünü Yapacak

2K çatısı altında bulunan firmaların Marvel temalı bir XCOM oyunu ve Wonderlands isimli bir Borderlands oyunu geliştirildiği iddia edildi.

Yeni söylentiler, 2K firmasının yan kuruluşundan bir Marvel strateji oyunu ve XCOM stüdyosu, Firaxis ve Tiny Tina’yı içeren bir Borderlands yan ürünü de dahil olmak üzere bir dizi yeni oyun hazırladığını gösterdi. Scuttlebutt, Reddit‘e gönderilen ve daha sonra Video Games Chronicle‘a göre Bloomberg muhabiri Jason Schreier tarafından doğrulanan sızdırılmış bir oyun listesinin ürünü oldu.

Muhtemelen şirket Marvel temalı bir XCOM oyunu ve Wonderlands isminde bir Borderlands oyunu çıkaracak.

Marvel XCOM

XCOM serisinin kökleri 1990’lı yıllara kadar uzansa da, 2K Firaxis’i 2012’de XCOM: Enemy Unknown ile başlayarak yeniden geliştirmesi için getirdi. Firma bu yenilik planlarından sonra The Bureau: XCOM Declassified, XCOM 2 ve XCOM: Chimera Squad isimli oyunları yayınladı.

Ben çok fazla XCOM ve benzeri oyunlar oynamam. Bu türün kemik kitlesi bulunsa da asla çok popüler seriler haline gelmedi ancak bu taktiksel oynanış formatının çok yönlülüğü, oyunu Marvel’ın her biri kendi benzersiz yetenekleriyle öne çıkan süper kahramanları için çok uygun olacaktır. 2K, Marvel’in popüler süper kahramanlarını XCOM karışımına dahil ederek yepyeni bir hayran kitlesini yakalayabilir.

Wonderlands

Borderlands yan ürününe gelince, sızdırılan listeye Wonderlands adı verildiği ve ilk olarak ikinci oyunda ortaya çıkan ve o zamandan beri tüm ana bölümlerde yer alan hayranların favori karakteri Tiny Tina’nın yer aldığı iddia edildi. Ayrıca Schlock jokey Eli Roth’un yakında çıkacak olan Borderlands filminde Ariana Greenblatt tarafından canlandırıldığını da hatırlatalım.

Borderlands geliştiricisi Gearbox, son zamanlarda agresif bir şekilde bağımsız stüdyoları yakalayan ve sürekli genişleyen bir şirket olan yayıncılık devi Embracer ile birleşti. Anlaşma sırasında, Gearbox’ın kurucusu Randy Pitchford, şirketi yönetmeye ve 2K ile Borderlands serisinde yayıncı olarak çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Ek olarak sızıntı, 2K’nın “Cthulhu, Saints Row ile buluşuyor” olarak tanımlanan ve Mafya geliştiricisi Hangar 13’ten gelebileceğini öne süren yeni bir aksiyon oyunu yayınlayacağını gösterdi. Daha önce raporlar, stüdyonun açık olduğuna inanılan yeni bir IP üzerinde çalıştığını gösteriyordu. Bakalım bu sızıntılar doğru çıkacak mı? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol