Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2024’ün Beklenen Oyunu Tales of Kenzera: ZAU Çıkış Yaptı

İngiliz bağımsız oyun geliştiricisi Surgent Studios'un Electronic Arts'ın desteği ile yaptığı metroidvania oyunu Tales of Kenzera: ZAU, tüm platformlarda çıktı.

Bu yılın en merak edilen bağımsız oyunları arasında yer alan Tales of Kenzera: ZAU, resmi çıkışını gerçekleştirdi. PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de Steam, Epic Games Store ve EA app aracılığıyla piyasaya sürülen yapım, ilk günden PlayStation Plus Oyun Kataloğu’na eklendi. Eğer Extra veya Deluxe üyeliğiniz varsa, oyuna ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz.

Tales of Kenzera: ZAU, oyuncu Abubakar Salim tarafından kurulan Birleşik Krallık merkezli Surgent Studios‘un imzasını taşıyor. Assassin’s Creed: Origins’te seslendirme sanatçısı olarak yer alan aktör, Bantu kültüründen ilham alan oyunlarını duygu dolu bir özlem hikayesi olarak nitelendiriyor.

Tales of Kenzera: ZAU, Tüm Platformlarda Çıktı

Oyuncular, babasını ölümün pençesinden kurtarmaya çalışırken derin bir kayıpla boğuşan savaşçı-şaman Zau’nun yerine geçecekler. Ölüm Tanrısı Kalunga’nın rehberliğinde Zau, mistik 2.5 boyutlu, Metroidvania türünde alemlerde maceraya çıkarak güneşin ve ayın kozmik güçlerinden yararlanmaya çalışacak.

Tales of Kenzera ZAU steam

Çarpıcı görseller, yetenekli seslendirme sanatçılarından oluşan muhteşem bir kadro ve çok ödüllü besteci Nainita Desai’nin büyüleyici orijinal müziklerinden oluşan oyun, Bantu ilhamını ve fütüristik canlılığı bir araya getirerek, kadim şamanlar, kutsal ruhlar ve büyüleyici yaratıklarla dolu bir dünya yaratıyor.

Daha önce A Way Out, Fe, Sea o Solitude, It Takes Two ve Immortals of Aveum gibi oyunlara desteği ile bilinen EA Originals tarafından yayımlanan Tales of Kenzera: ZAU, Steam‘de 20 dolara (güncel kur ile 650 lira) satılıyor. Metroidvania türündeki bağımsız oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Dilerseniz, resmi çıkış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.