2020’den İtibaren Windows 7 Güncellemeleri İçin Microsoft’a Para Ödenecek

Microsoft kullanıcılarını Windows 10'a teşvik etmek istiyor.

Microsoft artık insanların Windows XP’de daha önce yaşandığı Windows 7’ye takıntılı kalıp kulllanmaya devam etmesini istemiyor. Bu yüzden de topluluğunun Windows 10’a geçiş yapmasını hızlandırmak istiyor. Hatta bunun için ilk yıl ücretsiz geçiş hakkı bile tanımıştı ve insanlar ücretsiz Windows 10 kullanmaya başlamıştı.

2020den itibaren windows 7 guncellemeleri icin microsofta para odenecek 1

Bu süre dolarken, birçok işletme dahi hala Windows 7 kullanmayı sürdürüyor fakat işletim sistemine destek 2020 yılında sonlandırılacak. Sonrasında gelen güvenlik güncellemeleri için ise Microsoft’a firmaların para ödemesi gerekecek.

Microsoft tarafından bugün bir blog yazısı yayınlanırken, Windows 7’nin uzatılmış destek periyodunun 14 Ocak 2020 tarihinde sona ereceği bilgisine yer verildi. Güvenlik güncellemelerini Ocak 2023 tarihine kadar almak isteyenler ise ondan sonra firmaya para ödemek zorunda kalacaklar. 2023’te ise destek tamamen kesilecek.

Uzatılmış destek paketleri cihaz başına satılacak ve çok fazla para alınmayacak fakat fiyat her yıl artacak. Görünüşe göre Microsoft bu hamlesiyle Windows 10’a olan ilgiyi artırmak istiyor. Windows 10 milyonlar tarafından kullanılan bir işletim sistemi fakat pek çok kişi hâlâ Windows 7’yi tercih etmeyi sürdürüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol