2018 Yılı İçerisinde Çıkacak 5 Oyun!

2018 yılı içerisinde bizleri birbirinden eğlenceli oyunlar bekliyor. Far Cry 5 gibi oyunlar bu listede yer alıyor.

Günümüzde video oyun türleri arasında en çok oynananları açık dünya oyunları oluyor.  Sürekli gelişen oyun dünyası beraberinde yeni oyunlarında yayınlanmasını ve oyuncu sayısının da artmasını sağlıyor.

PC, Konsol ve mobil dünyada ki oyunlar günden güne artmakta. Son yıllar da piyasaya sürülen oyunlar oldukça geniş topluluklara hitap eder oldu. Hal böyle olunca da oyun geliştiren şirketler kar marjlarını arttırdı. Genellikle MMO oyunları oynayan oyuncular açık dünyaya karşı mücadele ediyor. Aslında buna en iyi örnek olarak PlayerUnknown’s Battlegrounds verilebilir.

Bir MMO oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, milyonlarca oyuncunun açık dünya içerisinde savaşabilmesine olanak sağlayarak günümüzde en çok oynanan oyun oldu. Çeşitli rekorlara imza atan PUBG, Steam üzerinde ki liderliğini koruyor. Gerçi ücretsiz olarak yayınlanan Fortnite Battle Royale, PUBG’nin rekorunu elinden alacak gibi görünüyor. Sadece 24 saat içerisinde 1 milyon oyuncuya ulaşan Battle Royal adeta bomba gibi bir giriş yaptı.

Oyun dünyasında futbol severler’in keyifle oynadığı FIFA ve PES serisi de rekabet içerisinde bulunuyor. Oyunlar geliştiren firmalar arasında ki bu rekabet oyun dünyasının gelişmesini sağlarken oyuncu sayısını da arttırmaya devam ediyor. Dilerseniz 2017 yılını geride bırakalım ve 2018 yılına bakalım. 2018 yılında da oyun piyasasına birbirinden kaliteli açık dünya oyunları gelecek.

İşte 2018 yılı içerisinde yayınlanacak olan 5 açık dünya oyunu:

1 – Monster Hunter World

Monster Hunter serisinin devamı olacak olan bu oyun uzun bir aradan sonra konsol platformunda yayınlanacak. World, klasik Monster Hunter oynanışını içerisinde barındıracak.

2 – Crackdown 3

Crackdown 3 aslında önümüzde ki aylar içerisinde yayınlanacaktı. Ancak Microsoft bilinmeyen bir nedenden dolayı oyunu 2018 yılına ertelediğini duyurdu. Crackdown 3 oyunculara alışılmışın dışında bir açık dünya deneyimi yaşatacak.

3 – Far Cry5

Günümüzde Far Cry serisini duymayan kalmadı heralde. Ubisoft’un eseri olan Far Cry gerçekçi grafikleri ile oyun severler tarafından yıllardır oynanıyor. Far Cry5, eski serilerine benzerlik göstersede bu versiyonunda oyuncular özgür bir açık dünyada dolaşabilecek.

4 – Sea Of Thieves

PC ve Xbox One için çıkacak olan Sea Of Thieves, Cross-Play teknoloji sayesinde oyunculara farklı bir açık dünya sunacakmış. Sea Of Thieves ile oyuncular denizlerde dilediği gibi keşifler yapabilecekler.

 5 – State Of Decay 2

Zombi oyunu severler için önerebileceğimiz isimler arasında State Of Decay 2 bulunuyor. 2013 senesinde oldukça tutulan State Of Decay serisi 2018 de tekrar karşımıza çıkacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol