Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2018’de Açılan Epic Games Store Bugüne Kadar Hiç Kar Etmemiş

2018 yılının sonlarında Steam'e doğrudan rakip olarak piyasaya sürülen Epic Games Store'un aradan geçen beş yılda hiç kar edemediği ortaya çıktı.

Kapılarını 2018 yılında açan Epic Games Store, her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesi yaratmayı başardı. Steam’e doğrudan rakip olarak piyasaya sürülen mağaza, geliştiriciler için daha uygun komisyon oranları sunması sayesinde yıllar içinde istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti. Ayrıca popüler bazı oyunlarla yapılan münhasırlık anlaşmaları da platforma ilgiyi artıran bir faktör oldu.

Tüm bunları alt alta koyunca Epic Games Store için her şey yolundaymış gibi görünse de, aslında işin perde arkası pek de öyle değil. Epic Games ve Google arasındaki antitröst davasının başladığını dün sizlerle paylaşmıştık. Mahkeme belgelerinde, beşinci yılını deviren mağazanın bugüne kadar hiç kar edemediği ortaya çıktı.

Epic Games Mağazası 5 Yıldır Kar Edemiyormuş

epic games store gelir

The Verge‘ün haberine göre Epic Games mağazanın patronu Steve Allison, platformun şirkete para kazandırmadığını itiraf etti ve büyümenin kendileri için hala bir hedef olduğunu belirtti. 2021 yılında şirketin yaptığı özel anlaşmalarda 300 milyon dolar zarar ettiği ortaya çıkmıştı. Epic Games CEO’su Tim Sweeney ise bu kaybı öngördüklerini ve mağazanın 2023 yılında kar etmeye başlayacağını söylemişti.

Kullanıcıların hesaplarını yapay olarak daha hızlı büyütmeleri için yüz milyonlarca doları ücretsiz oyunlar için harcamaya devam eden Epic, kar için hedeflenen yılı yavaş yavaş geride bırakırken hala PC mağazasından para kazanamıyor. Eylül ayında büyük bir işten çıkarma yapan Amerikalı şirket, toplam iş gücünün yüzde 16’sına denk gelen 830 çalışanının görevlerine son vermişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.