Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

16 inç MacBook Pro Yüksek Güç Modu İle Gelecek

Apple geçtiğimiz hafta yeni MacBook Pro modellerini tanıtmıştı. Yeni MacBook Pro modelleri ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Ülkemizde “şimdilik” 40 bin TL başlangıç fiyatına sahip olan ancak kısa süre içinde fiyatının artacağını düşündüğümüz M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro modeli, Apple’ın etkinlikte duyurusunu yapmadığı bir özellikle birlikte gelecek. Ortaya çıkan yeni bilgiye göre yeni 16 inç MacBook Pro yüksek güç modu ile gelecek. Bu modda kullanıcılar yüksek performans gerektiren işlemlerde MacBook Pro’sunu yüksek performans modunda çalıştırabilecek.

16 inç MacBook Pro Yüksek Güç Modu Neler Sunacak?

Kısa süre içerisinde çıkacak olan incelemelerle de daha iyi görebileceğimiz 16 inç MacBook Pro yüksek güç modu, her zaman değil kullanıcıların istediklerinde ya da otomatik olarak açılabilecek. Bu modla birlikte sürekli yüksek güç için güç / fan dengesinde de özel ayarlamalar yapılabilecek.

16 inç MacBook Pro Yüksek Güç Modu

Profesyonel kullanıcılar tarafından daha fazla kullanılması beklenen bu özelliğin MacBook Pro’nun üstün performansının daha iyi hissedilmesi için kullanılacağını söyleyebiliriz.

M1 Pro ve M1 Max Neler Sunuyor?

Yeni MacBook Pro modelleri ile hayatımıza giren M1 Pro ve M1 Max işlemcileri sahip oldukları yüksek performansla dikkat çekiyor. Yeni işlemcilerin detayları ise şöyle;

M1 Pro:

 • 8 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
 • 10 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
 • 10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

M1 Max:

 • 10 çekirdekli CPU, 24 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
 • 10 çekirdekli CPU, 32 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.