Zula

MMOFPS
Takip Et
8

Çok iyi

7.2

Kullanıcı

Zula Mobile Başlangıç Rehberi

Zula Mobile isimli Türk FPS oyununda işinize yarayacak bir çok taktik öğreneceksiniz.

Zula isimli Türk yapımı FPS oyunumuz uzun süredir masa üstünde oynanıyordu biliyorsunuz. Kısa bir süre önce hepimiz için güzel bir haber geldi. Zula artık mobil cihazlarda da oynanabiliyor. Eğer Android ve iOS işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa, 2 GB RAM ve üstüne sahipseniz bu oyunu rahat bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Oyunda Türkiye’nin önemli bölgeleri semtleri harita olarak karşımıza çıkıyor. Mobil cihazda ki deneyim nasıl diye soracak olursanız Call of Duty Mobile gibi diyebilirim. Buna oldukça benzer bir yapısı bulunuyor.

Eğer sizde bu oyunu merak ediyorsanız ve yeni bir oyuncuysanız doğru yerdesiniz. Zula Mobile başlangıç rehberi isimli bu yazımızda sizlere oyunda işinize yarayacak bir çok bilgiyi ve taktiği vereceğiz. Yani bunlar oldukça basit şeyler ama yine de işinize yarayacaktır diye düşünüyorum. Hazırsanız konumuza geçelim.

zula mobile baslangic rehberi 2

Zula Mobile Başlangıç Rehberi

Öncelikle bu oyunu telefonda mı yoksa bilgisayarda mı oynamak istediğinize karar vermelisiniz. Biliyorsunuz bazı emülatörler ile bu tür oyunları bilgisayarınızdan oynayabiliyorsunuz. Yani sanki oyunu Android bir telefonda oynuyormuş gibi gözüküyorsunuz fakat fare ve klavye ile bilgisayarda oynuyorsunuz.

Karar verdikten sonra oyunu indiriyoruz. Oyun bir süre yükleme yaptıktan sonra açılıyor. Öncelikle ana menüyü iyice bir analiz edin. Zaten oyun Türkçe olduğu için her şey net ve açık bir şekilde görülüyor. Kendi bilgilerinizi görebildiğiniz gibi market bölümünü, mesajlar bölümünü ve klan bölümü gibi her şeyi orada görebiliyorsunuz. Peki ben öncelikle ne yapmalıyım? Öncelikle bir oyuna girip oyunun standart ayarlarını size uygun olup olmadığına karar verin. Buna göre ayarlardan tuş değişikliği, hassasiyet ayarı gibi şeyleri kendinize uygun hale getirin.

Oyun Modları

Oyunda bir çok oyun modu da bulunuyor. Ölüm maçı, Aranıyor, Sabotaj, Herkes Tek, Sancak Savaşı gibi modlar bulunuyor. Artık bunlar içinden zevkinize göre bir seçim yaparak oyuna başlayabilirsiniz. Oyunda yeni olduğunuz için bu modların hepsini öncelikle bir deneyin ve beğendiğiniz bir mod olursa bir süre onda takılın. Bu sayede oyunun oynanış tarzını filan daha rahat çözersiniz. Örneğin Sabotaj isimli modda bomba kurma ve çözme vardır.

Aranıyor isimli modda ise oyunda en çok puan alan oyuncu oyunu kazanmaktadır. Bu modları seveceğinize eminim çünkü hepsi oldukça keyifli modlar.

Silahlar

Oyunda bir sürü silah bulunuyor. Saldırı silahları, keskin nişancı silahları, pompalı tüfekler, SMG’ler, tabancalar, bıçaklar gibi bir çok şey bulunuyor. Bu silahların hepsinden teker teker bahsedemem çünkü fazla miktarda silah bulunuyor. Bunları zaten oyunu oynadıkça öğreneceksiniz. Çoğu zaten bildiğimiz silahlar. Oyun içi para ile bazı silah kasalarını alabilirsiniz. Bu kasaları açtıkça silah kartları elde edeceksiniz. Aynı tipte 10 adet silah kartı elde ederseniz o silaha artık sahip olmuş oluyorsunuz.

Zula Karakterleri

Oyunda iki adet grup bulunuyor. Biri Zula diğeri de Gladyo. Zula Türk vatansever karakterlerinden oluşmaktadır. Bunlar, Demir Erez, Azad Kara, Cengiz Kaya, Eşref Dayı, Recep Arslan, Şahin Kılıç, Şamil Dudayev, Shahram Shams, Yunus Şanlı ve Zeynep Yılmaz.

Gladyo ise dünya üzerinde çoğu ülkeyi kontrol etmek için kurulan düzen olarak geçiyor. Bu grubun karakterleri ise şu şekilde. Alonso Vargas, David King, Elena Terentjeva, Ivan Vasilyev, Larry Silverstein, El Patron, Pierre Julliard, Rosa Battaglia, Trevor Edward Modre ve Robert D’Bannon. Oyunda bu karakterler arasında seçim yapabiliyor ve kapışabiliyorsunuz.

Görevler & Seviye

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bir seviye sistemi ve oyun içi görevler bulunmaktadır. Oyunda maçlarda güzel performanslar gösterir ve sıralamaya girerseniz oyun sizi bazı hediyeler ile ödüllendirmektedir. Tabi ki oynadıkça bir yandan da seviye atlayacaksınız. Seviye atladıkça bir çok silahın ve eşyanın da kilidini açmış olacaksınız. Oyun içinde bulunan görevleri de yaparak oyun içi para birimini elde edebilirsiniz. Bununla da çeşitli şeyler alabilirsiniz.

Haritalar

FPS oyunlarında haritalar her zaman önemlidir. Neden derseniz. Şöyle bir düşünün. İlk kez girdiğiniz bir haritada müthiş bir performans gösterebilir misiniz? Hayır. Öncelikle haritayı tamamen öğrenmek ve oraya alışmak gerekir ki sonra başarılı olalım. Bu oyunda da bir sürü harita bulunuyor. Oyunu oynadıkça bu haritaları kısa sürede öğreneceksiniz ve daha rahat oynayacaksınız. Bu yüzden eğer ilk başlarda kötü oynuyorsanız hemen oyundan soğumayın. Biraz sabırlı olun.

Klan Sistemi

Oyunda bir de klan sistemi bulunmaktadır. Bu klanlara katılarak diğer oyuncular ile birlik olabilirsiniz. Sizde isterseniz klan kurabilirsiniz. Ayrıca klanlar arası savaşlara katılabilirsiniz. Yani bir nevi buna turnuva diyebiliriz. Ayrıca klanlara özel görevleri de yerine getirebilir ve .eşitli eşyalar elde edebilir, seviyenizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

Google Play : Zula Mobile

App Store : Zula Mobile

Zula Mobile rehberinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Oyun gerçekten çok anlaşılır ve net arkadaşlar. Bu yüzden zorlanacağınızı hiç düşünmüyorum. Eğer yine de sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol