Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yu-Gi-Oh! Master Duel Oyuncu Sayısı ile Rekor Kırdı

Yu-Gi-Oh! Master Duel, 240.000'den fazla eşzamanlı oyuncuyla rekor kırdı.

Yu-Gi-Oh‘un dünyanın her yerinden çok fazla ilgi gördüğü açık olsa da, yerleşik rekabette bu kadar önde olduğunu görmek hala inanılmaz. Yu-Gi-Oh! Master Duel, ikincisi Prismata‘dan yaklaşık iki kat daha fazla eşzamanlı oyuncu ve Valve’nin kendi oyunu Artifact Classic‘inden neredeyse dört kat daha fazla oyuncu çekmeyi başardı.

Yu-Gi-Oh! Master Duel, birkaç gün önce 19 Ocak’ta Steam’deki kart oyunu kitlesini tamamen domine etmek için çıkış yaptı. Yalnızca PC’de 240.000’den fazla eşzamanlı oyuncuyla, Valve’nin oyun platformunda daha önce bir kart oyununun başardığı her şeyin çok ötesine geçen anında popülerlik seviyelerine ulaştı.

Yu-Gi-Oh! Master Duel’den Kırılması Zor Rekor

Master Duel

Steam‘deki tüm oyuncu temel bilgilerini takip eden Steamcharts’tan veri çizimine göre Yu-Gi-Oh! Master Duel, ilk lansmanından üç gün sonra rekor sayıda eşzamanlı oyuncuya ulaştı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi, sırasıyla 60.740 ve 23.929 eşzamanlı oyuncu ile Artifact Classic ve Shadowverse gibi oyunlarla son derece olumlu bir şekilde karşılaştırılan 241.038 oyuncuydu. İlginç bir şekilde, bir kart oyunu için en yüksek ikinci eşzamanlı oyuncu sayısı, 2018’de 121.154 oyuncuyla tarihi zirvesine ulaşan ve bir daha asla ulaşamayan niş bir erken erişim oyunu olan Prismata‘nınkiydi.

Diğer popüler TCG franchise’larının hiçbiri, Yu-Gi-Oh! Master Duel‘inkilere bile yakın sayılar elde etmeyi başaramadı. Yu-Gi-Oh!’un PC’deki önceki sürümü, en iyi ihtimalle yaklaşık 20.000 eşzamanlı oyuncu üzerinde gezinirken, Magic: The Gathering oyunları hiçbir zaman ana akımın ilgisini çekmedi. GWENT de, oyunu aynı anda oynayan 5.000’den fazla oyuncuya sahip olmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.