Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Ambiyans Modu Nasıl Açılır? (Android, iOS ve Web)

YouTube'un yeni Ambiyans Modu, ekranınızdaki arka plan renklerini videonun renkleriyle uyumlu şekilde değiştirilmesini sağlıyor. Peki, daha sürükleyici bir izleme deneyimi sunan bu mod nasıl etkinleştirilir?

Youtube Ambiyans Modu, popüler video paylaşım platformunun kullanıcılarına sunduğu en son yenilikler arasında yer alıyor. Google’ın sahibi olduğu uygulama, hem tasarımını hem de özelliklerini daha modern ve sürükleyici bir izleme deneyimi sunmak için düzenli olarak geliştiriyor.

Son dönemki en dikkate değer yeni YouTube özelliği, uygulamanın arka plan renginin videoyla eşleşecek şekilde gerçek zamanlı olarak ayarlanmasını sağlayan Ambiyans Modu oldu. Bu özellik, akıllı TV’lerle senkronize olabilen ve ekrandakilere göre renklerini değiştiren Philips Ambilight gibi aydınlatma ürünlerine benzer bir etki sunuyor.

Peki, YouTube‘un daha sürükleyici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlayan yeni ışıklandırma efektini nasıl kullanabilirsiniz? Bu yazımızda, Android, iOS ve bilgisayarda özelliği nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatıyoruz.

YouTube Ambiyans Modu Etkinleştirme

youtube ambiyans modu etkinleştirme

YouTube mobil uygulamalarında ve web sitesinde karanlık moddayken devreye giren Ambiyans Modu, ekranınızdaki arka plan renklerini videonun renkleriyle uyumlu şekilde değiştirecek bir ışıklandırma efekti kullanır. Bu sayede koyu tema etkinken daha sürükleyici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

YouTube Ambiyans Modu’nu etkinleştirmek için uygulamada yerleşik olarak bulunan koyu temayı açmanız yeterlidir. Ayrıca telefonunuzda sistem teması olarak karanlık modu kullanmanız da aynı işlevi görecektir. YouTube uygulaması veya web sitesi koyu modda çalıştığı sürece bu özellik otomatik olarak devreye girecektir.

Ayrıca video panelinin altındaki Ayarlar kısmında Sinematik Işıklandırma seçeneği olmalı. Dilerseniz buradan da açabilir veya kapatabilirsiniz. Alternatif olarak Ambiyans Modu’nu kapatmak için YouTube ana ekranının sağ üst köşesindeki profil resmine dokunun, Ayarlar’a gidin, Ambiyans Modu’nu seçin ve açma/kapatma düğmesinden özelliği devre dışı bırakın. Bu adımlar Android, iOS ve web için birebir aynı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.