Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yerli Oyun Stüdyosu Gamescom 2023’e Katılıyor

Yerli oyun stüdyosu Stratera Games, Almanya'nın Köln kentinde düzenlenecek Gamescom 2023'e katılacaklarını ve etkinlik süresince yeni bir oyun duyuracaklarını belirtti.

Havsala, Lighthouse Keeper ve Verlet Ascend yapımlarının arkasında bulunan Türk stüdyo Stratera Games; Gamescom 2023’e katılacağını duyurdu. Stratera Games‘in kurucusu Dora Özsoy, katılım haberini Twitter üzerinden paylaştı ve ‘‘Dünyanın en büyük oyun fuarlarından Gamescom’a katılıyoruz! StrateraGames olarak Cardboard Town (ve yetişirse, yapım aşamasındaki bir demomuzu) fuarda oyuncuların beğenisine sunacağız. Son engel vizemiz kaldı, hallolursa Ağustos sonu Almanya’dayız.” yazdı.

2023’te Erken Erişim olarak Steam’de satışa sunulan Cardboard Town, şehir inşa etme üzerine kurulu bir kart oyunu. Türkçe dil desteğine sahip olan yapım, hem Windows hem de Mac OS desteği sunuyor. Global fiyatı 19,99 dolar olan oyun, Türkiye’ye özel yerel fiyatlandırma ile 99 liradan çıkış yaptı. Oyunda şehrinizi sıfırdan inşa etmek için çeşitli bina kartları, rastgele gelişen olayların üstesinden gelebilmek proje kartları, görevleri tamamlamak ve halkını memnun etmek için görev kartları ve arabalar için yol kartları bulunuyor.

Cardboard Town, Gamescom 2023’te Gösterilecek

Gamescom 2023

Ek olarak açıklamada belirtildiği gibi stüdyonun geliştirmekte olduğu yeni bir oyun da var ancak bu oyunla ilgili hiçbir bilgi yok. Ülkemizde yer alan bağımsız bir stüdyonun bu denli büyük bir etkinliğe katılım sağlaması gerçekten gurur verici. Etkinlikten bahsedecek olursak bu yıl Gamescom Opening Night Live nihayet geri dönecek ve duyurular öncesinde seyircileri eğlendirecek.

Gamescom 2023, 22 – 27 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Organizasyonun arkasındaki Koelnmesse ve Alman Oyun Endüstrisi Derneği’ne göre, mart ayı ortası itibarıyla bu yılki fuara geçen yılın bu zamanına göre yüzde 10 daha fazla şirket kaydoldu. Şimdilik Nintendo, Xbox ve Bethesda etkinlikte yer alacaklarını doğruladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.