EA’den Yeni Star Wars Oyunu Bekleyenleri Üzecek Açıklama

Amerikalı video oyun devi Electronic Arts (EA), önümüzdeki hafta gerçekleşecek EA Play Live etkinliği sırasında herhangi bir yeni Star Wars oyununu tanıtmayı planlamadığını açıkladı.

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek EA Play Live sırasında yeni Star Wars oyunu hakkında bir şeyler görmeyi veya duymayı umuyorsanız, size kötü bir haberimiz var. Electronic Arts tarafından yapılan açıklamada, etkinlikte ikonik evrene dayanan herhangi bir yeni oyunun yer almayacağı ifade edildi.

“22 Temmuz’daki EA Play Live’da yeni Star Wars oyunları göstermeyeceğiz…ama hepimiz çok çok uzaklardaki Galaksi vizyonumuzu paylaşacağımız gelecek yılı dört gözle bekliyoruz!” diyen Amerikalı şirket, seri hayranlarına 2022 yılını beklemeleri gerektiğini söyledi.

Yeni Star Wars Oyunu, 2022’ye Kadar Duyurulmayacak

yeni star wars oyunu

40 dakika sürecek olan EA Play Live, Battlefield 2042 ve Lost in Random gibi yakında piyasaya çıkacak oyunlara odaklanacak.

Sevilen MMO’nun 10. yıldönümünü kutlamak için bu yıl yeni bir Star Wars: The Old Republic genişlemesi yayınlayacak olan BioWare ise etkinlikte Mass Effect 4 veya Dragon Age 4‘ün gösterilmeyeceğini açıkladı.

Ocak ayında Ubisoft ile yeni bir açık dünya oyununda ortaklık Lucasfilm, EA ile olan Star Wars münhasırlık anlaşmasının sona erdirmişti. Fakat EA, Lucasfilm Games ile uzun süredir devam eden işbirliğinin gelecek yıllarda da süreceğini belirtti.

Star Wars Jedi: Fallen Order’ın Devam Oyunu Geliyor

EA Play Live yeni star Wars oyunu

Star Wars Squadrons’un geliştiricisi Motive, yeni bir Star Wars aksiyon oyunu ve şu an kapalı olan EA stüdyosu Visceral tarafından yapılan bilim kurgu korku serisi Dead Space‘in yeniden başlatacak bir proje üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Bu arada Apex Legends‘ın arkasındaki Respawn’ın, 10 milyonun üzerinde satışla beklentileri aşmasının ardından Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devam oyununu geliştirmeyi planladığını da belirtmeden geçmeyelim.

Yeni Star Wars oyunu hakkında farklı gelişmeler yaşanması halinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. En güncel oyun haberleri için bizi takip etmeye devam edin!

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol