Warno: Eugen Systems’in Yeni RTS Oyunu Duyuruldu

Eugen Systems yeni bir proje duyurdu; Wargame serisinin manevi varisi olması amaçlanan strateji oyunu Warno yakında çıkış yapacak. Bu sefer, NATO güçleri ile Varşova Paktı arasında giderek tırmanan ve 3. Dünya Savaşı'na dönüşecek olan Soğuk Savaş ile karşı karşıya kalacağız.

Efsanevi R.U.S.E. veya Wargame serisi gibi gerçek zamanlı strateji oyunlarını özlüyorsanız, bu oyunlardan sorumlu olan Eugen Systems, Warno isimli yeni bir oyun duyurdu. Daha önce bahsedilen oyunların manevi mirasçısı olarak bile tanımlanan başka bir RTS oyunu olacak. Bugün yayınlanan ilk fragmanı aşağıya ekledik.

Geliştirici ekip, Warno’yu 20 Ocak 2022’de Erken Erişim’in bir parçası olarak Steam’de yayınlayacak. Oyunun yakında piyasaya sürülmesi, onları oyun hakkında birçok bilgi ortaya çıkarmaya sevk etti. Her şeyden önce, Soğuk Savaş çatışmasının tırmanmasının yol açtığı kurgusal bir Üçüncü Dünya Savaşı atmosferinde bir strateji oyunu olacak.

Warno’da Dereceli Savaşlar Olacak

Warno

NATO ve Varşova Paktı güçleri çatışacak. Savaşlarda, Spetsnaz askerlerinden muharebe tanklarına, helikopterlere ve saldırı uçaklarına kadar “yüzlerce birime” liderlik edeceğiz. Her birinin (geleneksel olarak tür için) kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri olacak.

Strateji hayranları için gerçek bir muamele, genel olarak bizim birliklere kurgusal “ya olursa” senaryolarında liderlik edeceğimiz “dev, sıra tabanlı kampanyalar” olabilir ancak asıl cazibe, 1’e 1 savaşlarda yer almamızı ve ayrıca 10 oyuncuya kadar (veya 10’a 10 dövüş) işbirliği yapmamızı sağlayacak çok oyunculu mod olacak. Rekabet tutkunları, çok oyunculu oyunun da dereceli çatışmalar içerdiğini bilmekten kesinlikle memnun olacak.

Başlangıçta Warno, Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği olmak üzere sadece iki fraksiyon sunacak ancak geliştirici ekip, birimler, senaryolar ve kampanyalar gibi yeni mekanikler ve içerikler ekleyecek düzenli güncellemeler sağlayacak.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol