Bohemia, Yeni Nesil Oyun Motoru Enfusion Engine’i Tanıttı

Bohemia Interactive'in yeni nesil oyunlarda kullanacağı Enfusion Engine isimli oyun motorundan alınan ilk görseller yayınlandı.

Bohemia Interactive, yeni oyun motoru Enfusion Engine‘i ilk kez resmi olarak tanıttı. Basın açıklamasına göre Enfusion, gelecekteki oyunlar için stüdyonun temel teknolojisini oluşturacak. Yeni nesil oyun motoru, oyunlarını modern bir görsel-işitsel görünümle geliştirmenin yanı sıra, çok platformlu kullanım, oyuncular için geliştirilmiş kullanıcı dostu olma ve mod yaratıcıları için üstün destek sağlayacak.

Bohemia Interactive, 4 yıldır yeni Enfusion Engine üzerinde çalışıyordu. Şu anda, şirketin yatırım ve insan kaynakları açısından amiral gemisi projesi olan geliştirmesinde yer alan 30 geliştiriciden oluşan bir ekip mevcut. Enfusion tarafından desteklenen bir dünya sizi tamamen içine çekecek. En son grafik teknolojisiyle, ortamlar daha inandırıcı hale gelecek.

Enfusion Engine ile Görseller Çağ Atlayacak

Enfusion Engine

Enfusion Engine, Bohemia Interactive tarafından gelecekteki oyunlar için ortak temel olarak Gerçek Sanallığın yerini almak üzere geliştirilmekte olan bir motoru. Bohemia Interactive, 2019’dan sonra geliştirme ekiplerinin çoğunu bu projeye atadı. Bu motor, 2018’de piyasaya sürülen 0.63’ten itibaren DayZ‘de zaten kullanılıyordu ancak yalnızca Enfusion’ın oluşturma ve animasyon sistemlerinden yararlanıyordu.

Enfusion‘ın, özellikle kapsamlı geliştirme araçlarının mevcudiyeti ve mod yapımcılarının Enfusion için kendi eklentilerini oluşturma yeteneği ile modlama yoluyla Gerçek Sanallığa göre çok daha fazla esneklik ve ölçeklenebilirlik sağladığı duyurulmuştu. Ayrıca Enfusion, mod yapımcılarının oyunların temel özellikleri ve mekanikleriyle etkileşime girmesine de olanak tanıyacak.

Yeni oyun motorunun içerisinde alınan görselleri aşağıda sizler ile paylaştık. Enfusion Engine hakkındaki görüşlerinizi, aşağıdaki yorumlar kısmına yazmayı unutmayın!

Enfusion Engine
Enfusion Engine
Enfusion Engine
Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol