Yeni Güncelleme Intel İşlemcilerin Performansını Düşürebilir

Microsoft'un yayınlayacağı yeni güncelleme Intel işlemcilerinin performansını yüzde 30'a kadar düşürecek.

Intel’in işlemcilerinin özellikle modern oyunlar için kusursuza yakın olduğunu ve AMD ürünlerden daha iyi çalıştığını çoğumuz biliyoruz. Buna rağmen yakında yayınlanacak olan güvenlik güncellemesiyle bu durum değişebilir ve Intel işlemcilerin genel performansında yüzde 30’a varan bir azalma yaşanabilir.

Yayınlanan raporlara göre, Intel işlemci çipsetleri Linux ile Windows işletim sistemlerindeki çekirdekleri zorlayarak çalıştırıyor ve baştan tasarlıyor. Microsoft ise yayınlayacağı yeni güncellemeyle bu durumu ortadan kaldıracak. Hatta ilk benchmark sonuçlarına göre, işlemci modeliyle de bağlantılı olarak yüzde 5 ile yüzde 30 arası bir performans kaybı olacağı düşünülüyor.

Daha da ilginci ise bu güvenlik açığının kapatılması bütün Intel işlemcileri neredeyse etkileyecek. Çünkü bug olarak kabul edilen bu durum son 10 yılda üretilen bütün Intel çipsetlerinde mevcut.

TheRegister tarafından yayınlanan habere göre bu güvenlik sorunu normal kullanıcı programlarının  çekirdek belleğinin içeriğini bir ölçüde parçalara ayırıyor. Sorun uzun zamandır ortada yer alırken, Microsoft ise yayınlayacağı yeni güncellemeyle bunu ortadan kaldıracak ve Intel işlemcilerin performansı maalesef bir nebze azalacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol