Yemeksepeti Sistemleri Çöktü

Ülkemizin en büyük online sipariş platformu olan Yemeksepeti’ne erişim sağlanamıyor.

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden birisi olan online yemek ve sipariş platformu Yemeksepeti’ne erişilemiyor.

Son günlerde hack olayları ile gündeme gelen Yemeksepeti, bugün yeni bir gelişme ile karşımızda. Yemeksepeti sistemleri çöktü ve kullanıcılar uygulamadan ya da internet sitesi üzerinden uzun süredir servise ulaşamıyor.

Yemeksepeti Sistemleri Çöktü: Servislere Erişim Sağlanamıyor

Yemeksepeti Sistemleri

Yemeksepeti’nin çökmesiyle birlikte kullanıcılar doğal olarak sipariş veremiyor. Bu konu hakkında Yemeksepeti tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor olsa da Yemeksepeti internet sitesine giren kullanıcılar “TEKNİK ARIZA” başlıklı bir açıklama ile karşılaşıyor. Yemeksepeti’nin ne zaman yeniden hizmet vermeye başlayacağı şimdilik bilinmiyor.

KVKK Yemeksepeti Hakkında Soruşturma Başlatmıştı

Geçtiğimiz haftalarda yeniden hacklendiği yönünde iddialarla gündeme gelen Yemeksepeti’ni hacklediklerini iddia eden hackerlar, 1 Kasım’da görevinden ayrılan eski Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’a mail ile ulaşarak taleplerini sıraladığını iddia etmişti.

yemeksepeti sistemleri coktu 3

Yemeksepeti’ni seçmelerinin özel bir nedeni olmadığını aktaran grup, sadece şirketin o günkü CEO’su olan Nevzat Aydın’ın bu ihlal için bir ödeme yapabileceğini düşündüklerini ancak Aydın’ın ödeme yapmamasının kendilerini şaşırttığını belirterek şu açıklamada bulundu: “Maili attığımız tarihte şirketin CEO’su Nevzat Aydın’dı. Görüşmemizden sonra istifa etti. Yeni CEO Mert Baki’ye de taleplerimizi ilettik ancak ciddiye almadı. Belki de Delivery Hero (Yemeksepeti’nin bağlı olduğu üst kuruluş) onlara bu konuda baskı uyguladı, şimdilik bunu bilmiyoruz.” açıklamasını yapan hackerların bu açıklaması ve bilgileri sızdırmaya başlamasının ardından KVKK, Yemeksepeti hakkında soruşturma başlatmıştı.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol