Yapımcılar Arasında En Popüler Platform PC

Oyun geliştiricileri PC'yi tercih ediyor.

The Game Developers Conference son 2019 yılı anketini paylaştı ve oyun sektörüne dair ilgi çekici detaylar açıkladı. Ankete göre oyun geliştiricileri arasında PC en popüler platform olmaya devam ediyor ve yapımcılar oyunlarını bu platformda çıkarmayı tercih ediyor.

yapimcilar arasinda en populer platform pc 1

The Game Developers Conference yaklaşık 4000 oyun geliştiricisiyle anket yaparken, bunların yüzde 56’sı daha önceki oyunlarını PC için yayınladıklarını ifade etti. Ayrıca ankete katılan yapımcıların yüzde 66’sı da sıradaki oyununu PC için yapacağını belirtti.

Diğer yandan araştırmaya göre oyun yapımcılarının pek çoğu PC platformunu seviyor ve ilgileri de bu yönde. Konsollar ise PC’nin çok gerisinde kalıyor. Çoğunluk PC’yi tercih ederken, ardından ise Nintendo Switch, PlayStation 4, akıllı telefonlar ve Xbox One geliyor.

Açıkçası son yıllarda konsollar ve mobil cihazlar büyük popülarite yakaladı. Hatta pek çok kişi de PC’nin artık tercih edilmeyen bir platform olduğunu zannediyor. Fakat son anketler gösteriyor ki gerçek aslında tam tersi. Hatta doğrudan oyun yapımcıları bile PC’yi öncelikli olarak tercih ediyor.

Siz yapımcı olsanız hangi platformda oyun geliştirmek isterdiniz?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol