Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi Arabası Karlı Ortamda Test Edilirken Görüldü

Xiaomi arabasının iklim testleri sırasındaki görüntüleri ortaya çıktı.

Xiaomi Arabası, kısa bir süre önce Çin’de bir hava durumu testinden geçerken görüldü. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen elektrikli araç, yolcularından birinin şirketin kurucusu ve CEO’su Lei Jun olduğu karda test ediliyordu.

Bu haftanın başlarında, bir Weibo blog yazarı (@不是郑小康), Çinli teknoloji devinin henüz duyurulmamış EV modelini test ettiğini ortaya çıkaran fotoğraflar yayınladı. Resimleri Çinli mikroblog web sitesinde paylaşan blog yazarına göre, kurucunun kendisi de bu test sırasında oradaydı. Başka bir deyişle, marka açıkça Xiaomi Arabasını aşırı soğuk hava koşullarında test etmeye başladı.

Xiaomi Arabası 2024’te Yollarda Olacak

Xiaomi Arabası Karlı Ortamda Test Edilirken Görüldü

Karlı ortamda tespit edilen iki EV modeli vardı ve görünüşe göre Lei Jun, test ünitelerinden birinde direksiyon başındaydı. Yani yeni otomobilin testlerini bizzat kendisi yaptı. Bu görüntülere baktığımızda, Xiaomi‘nin yaklaşmakta olan bu elektrikli aracın tasarım ögelerinin çoğunu gizlediğini söyleyebiliriz, ancak arabanın genel şeklini görebiliyoruz. Dolayısıyla Xiaomi arabasının sportif sedan sınıfı bir model olmasını bekleyebiliriz.

Blog yazarı, yakın zamanda görüldüğüne dayanarak, aracın tavanında ayrıca sürücü yardımı veya kendi kendine sürüş (otonom) teknolojisine işaret eden bir LiDAR sensörü olduğunu iddia etmişti. Bu araba ile ilgili daha ince ayrıntılar hala belirsiz ancak şirketin ilk EV’sinin iki farklı versiyonda piyasaya sürülecek orta boy bir sedan olmasını bekliyoruz. Ayrıca, otomobilin bu yılın sonlarında duyurulacağı ve ilk satışların 2024’te başlamasını bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.