Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xenoblade Chronicles 3 Duyuruldu

Nintendo'nun açık dünya RPG serisinin yeni oyunu olan Xenoblade Chronicles 3, bugünün Nintendo Direct yayının bir parçası olarak ortaya çıktı.

Bugünkü Nintendo Direct sunumu sırasında, Nintendo, Xenoblade Chronicles serisinin yeni bölümü olan Xenoblade Chronicles 3‘ü duyurdu. Nintendo, hikayenin bir kısmını ve içinde yer aldığı dünyanın ortamını gösteren oyun için sinematik bir fragman gösterdi. Oyun bu yıl eylül ayında piyasaya sürülecek.

Xenoblade Chronicles serisi, özellikle ilk Xenoblade Chronicles olmak üzere eleştirmenlerce beğenilmişti. Serideki orijinal oyunun geliştirilmiş Switch portu Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, Metacritic’te 89 puan ile yüksek bir sıralama elde etti. Xenoblade Chronicles 2 ve ana genişlemesi Torna ~ The Golden Country, orijinal oyundan daha az olumlu karşılandı ancak ana karakteri Pyra ve alternatif formu Mythra’nın Super Smash Bros. Ultimate‘a girişiyle popülerliğini korudu.

Xenoblade Chronicles 3 Fragmanında Neler Gördük?

Xenoblade Chronicles 3

İki dakikalık bir fragmanda Nintendo, Xenoblade Chronicles 3‘ün yer aldığı dünyayı ve karakter kadrosuna bir giriş yaptı. Orijinal Xenoblade Chronicles’da bulunan düşmanlardan biri olan Mechons’u kullanan bir tarafla devam eden bir savaş var gibi görünüyor. Oyun içi savaş gösterilmedi ancak oyun, ana karakterin dünyayı dolaşıp raylar üzerinde sürüş gibi bazı yeni geçiş mekaniği sergilediği motor içinde çalışıyordu. Xenoblade Chronicles 2’den tanıdık görünen birkaç karakter de ortaya çıktı, muhtemelen bu oyundaki karakterlerin torunları olacak.

Kedi görünümüne sahip insansı bir ırk olan Gormotti kızı, Xenoblade Chronicles 2’deki Nia’ya çok benziyor ve hatta Nia ile aynı silahları kullanıyor. Başka bir insan maskesini çıkardı ve Zeke’e benzer bir görünüme sahipti. Ana karakter ayrıca Shulk ve Rex’in kendi oyunlarında kullandıkları silahlara benzer şekilde, kabzaya yakın bir çekirdeği olan kırmızı bir kılıç kullanıyor gibi görünüyordu. Gelecekte bu teorilerden bazılarını doğrulamak için daha fazla paralellik ve açıklama olması muhtemel.

Xenoblade Chronicles 3 Duyuru Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.