Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox, Yeni Bölgelerde Oyun Geliştiricileri Görmek İstiyor

Xbox daha fazla stüdyo görmek istiyor.

Xbox patronu Phil Spencer, potansiyel olarak Hindistan, Afrika ve Güney Amerika dahil olmak üzere, geleneksel olarak oyun geliştirme konusunda bilinmeyen bölgelerde daha fazla stüdyo görmeyi bekliyor.

The Guardian’a konuşan Spencer, Microsoft’un geleneksel olarak bilinen oyun geliştirme merkezlerinin dışında bir yerde bir stüdyo edinmesini bekleyebileceğimizi söyledi. Muhabirin Hindistan, Afrika veya Güney Amerika hakkında sorularına Spencer, isim vermeden de olsa yeni pazarlarda büyüme görmeyi beklediğini söyledi.

Phil Spencer Xbox Game Passin Xbox Satışlarından Daha Önemli Olduğunu Söyledi

Xbox Studios patronu Matt Booty de Spencer’ın yorumlarını yineledi ve bu stüdyoların ne olursa olsun, dış kaynak kullanımı ve destek için bir uydu ekibinden daha fazlası olacaklarını söyledi.

“[Bu bölgelerden birinde] birkaç yüz kişilik bir stüdyo olmalı. Dış kaynak kullanımı veya destek için değil, o pazar için en iyi gişe rekorları kıran oyunun versiyonu ne olursa olsun bir ekip oluşturmak için. Vizyonumuz büyük ölçüde bu.”

Patronların söz ettiği bölgelerde hâli hazırda stüdyolar var ve büyük oyunlar üzerinde çalışıyorlar. Örneğin Rockstar India’da çalışan ekip, en son Red Dead Redemption II’ye katkıda bulundu.

Bu açıklamaların ardından bir satın alma gerçekleşir mi bilinmez fakat şirketin böyle bir niyeti olduğunu söylemek sürpriz olmaz.

Microsoft’un şimdiye kadarki en büyük satın alımı, oyun tarihindeki en büyük ikinci satın alma olan ve 7,5 milyar dolar ödediği ZeniMax ve yan kuruluşu Bethesda’yı satın aldığı anlaşmaydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.