Microsoft, Xbox One Üretimini Resmen Durdurdu

Microsoft, yeni nesil konsolları Xbox Series X / S'e odaklanmak için Xbox One üretimini sonlandırıyor.

Microsoft’un, yeni nesil konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S’e odaklanmak için Xbox One X ve S‘in üretimini durdurduğu bildirildi. The Verge’ün haberini doğrulayan Xbox konsol ürünleri pazarlama direktörü Cindy Walker, “Xbox Series X/S üretimine odaklanmak için 2020’nin sonunda tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk” dedi.

2014 yılında Xbox 360’ın halefi olarak piyasaya sürülen Xbox One, sadece altı yıl üretim döngüsünde kalabildi. Eski nesil oyun konsolunun tabutuna son çiviyi de çakan Microsoft, artık yalnızca Xbox Series X / S üretimi gerçekleştirecek. Perakende mağazalarının ellerinde kalanları da satmasıyla birlikte eski nesil konsolları tamamen tarihe karışmış olacak.

xbox one üretimi durduruldu

Öte yandan Microsoft’un benimsediği bu yaklaşım, Sony‘i ile büyük bir tezat oluşturuyor. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan yeni bir rapora göre Japon şirket, PS5’teki stok sıkıntısı nedeniyle PS4 üretimine devam edecek. Sony’nin 2022’nin geri kalanında yaklaşık bir milyon yeni PS4 konsolu üretmesi bekleniyor.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol