Xbox Game Pass PC İsmi Değişti

Yazılım devi Microsoft’un en çok kullanılan servislerinden birisi olan Xbox Game Pass yeni bir değişiklikle karşımızda.

Microsoft’un Xbox oyun konsolları ve PC platformu için sunduğu Xbox Game Pass servisi, kullanıcıların aylık belli bir ücret karşılığında pek çok içeriğe erişimini mümkün kılıyor.

Ülkemizde ve diğer satın alımı düşük olan ülkelerde oyunların fiyatları yüksek olduğu için Microsoft’un Xbox Game Pass servisi pek çok kullanıcı için vazgeçilmez oluyor. Xbox Game Pass ismiyle Xbox kullanıcılarına hizmet veren servis, Xbox Game Pass PC ismiyle de PC kullanıcılarına hizmet veriyordu. Yapılan son açıklama ile Xbox Game Pass PC ismi değişti.

Xbox Game Pass PC İsmi PC Game Pass Oldu

Xbox Game Pass PC

Microsoft daha öncesinde oyun alanındaki içeriklerini ve servislerini Xbox çatısı altında topluyordu. Bu anlamda Xbox Game Pass PC isimlendirmesi, Xbox markasının bilinirliğini de arttırıyordu. Ancak pek çok kullanıcı için uzun gelen bu isimlendirme değişti. Xbox Game Pass PC servisinin ismi an itibariyle PC Game Pass olarak güncellendi. Microsoft bu isim değişikliğinin ardından PC Game Pass servisinde herhangi bir değişiklik yapmadı.

xbox game pass pc ismi degisti 3

PC Game Pass kullanıcıları yine Microsoft’un Game Pass servisinde sunduğu 100’den fazla yüksek kaliteli bilgisayar oyununa sınırsız erişim, sürekli eklenen yeni oyunlar, prömiyer yaptıklarında Xbox Game Studios oyunları, üye indirimleri ve fırsatları ile Electronic Arts’ın Büyümeye devam eden PC ve konsol oyunu koleksiyonu, özel erken deneme sürümleri, dijital satın almalarda 10% oranında indirim sağlayan EA Play kütüphanesine de erişebilecek. Son olarak kullanıcılar PC Game Pass servisine ülkemizde aylık 29,99 ₺ ile abone olabiliyor.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol