Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Patron Doğruladı: Xbox’tan Taşınabilir El Konsolu Geliyor

Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, Xbox'ın taşınabilir el konsolu olması gerektiğini belirterek bu konudaki iddiaları doğrulamış oldu.

Son olarak ASUS’un ROG Ally’nin yeni versiyonu ROG Ally X’i piyasaya sürmesiyle iyice kızışan taşınabilir el konsolu rekabeti, çok yakında yeni bir aktör daha kazanabilir. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, “Xbox’ın taşınabilir bir el konsoluna sahip olması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullanarak bu konudaki iddiaları birinci ağızdan doğrulamış oldu.

Spencer’a, Xbox’ın bir el konsolu çıkarıp çıkarmayacağı soruldu. Microsoft’un PlayStation Portal gibi bir şey yerine gerçek bir taşınabilir oyun cihazıyla ilgilendiğine dair sağlam bir ipucu veren ünlü yönetici, “ROG Ally’mi, Lenovo Legion Go’mu, Steam Deck’imi seviyorum. Yerel olarak oyun oynayabilmenin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Spencer, “Xbox’ın El Konsolu Olmasını İstiyorum”

PS Portal, oyuncuların Wi-Fi üzerinden PlayStation 5 oyunlarını oynayabilmesini sağlıyor. Bu anlamda diğer taşınabilir konsollardan farklı olan cihaz, kablosuz internet bağlantısı üzerinden konsola uzaktan bağlanıyor. 1080p 60 FPS çözünürlüğe sahip 8 inç LCD ekran barındıran ürün, mart ayında Türkiye’de 11.999 TL fiyatla satışa sunulmuştu.

xbox el konsolu

Bu yılın başlarında Polygon‘a verdiği röportajda taşınabilir bir oyun bilgisayarında kompakt bir Xbox modu istediğinden bahseden Spencer, “Xbox uygulamasını tam ekranda ama kompakt bir modda açabilmek istiyorum. Televizyonu açtığımda Xbox’ımın gösterge paneli gibi hissetmek istiyorum. Ancak bunu bu cihazlarda istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

The Verge‘ten Tom Warren, Microsoft’un üzerinde çalıştığı şeyin Windows tabanlı, ancak Xbox oyunlarını ve sistemini çalıştırabilen bir Xbox el bilgisayarı olduğunu düşünüyor. Buna göre söz konusu cihaz, temelde Windows çalıştıracak ancak kullanıcı bunun farkında olmayacak. Böylece bir Xbox konsolu gibi görünecek ve hissettirecek, ancak Steam oyunlarını veya Xbox oyunlarını çalıştırabilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.