Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, X’e Beğenmedim Butonunu Getiriyor

Sosyal medya platformu X'in (eski adıyla Twitter) beğenmedim butonu üzerinde çalıştığı iddia edildi. Özellik, şimdiden kullanıcılar arasında büyük bir tartışma konusu oldu.

2022 yılında yüklü bir meblağ karşılığında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından satın alınan X (eski adıyla Twitter), aradan geçen süre zarfında büyük bir değişim geçirdi. Günümüzün en popüler sosyal medya ve haber kaynaklarından biri olan platform, majör diyebileceğimiz bir yenilik üzerinde çalışıyor. X Daily News‘e göre X şu anda bir beğenmeme düğmesini test ediyor.

Söz konusu buton, kalp şeklindeki tepki düğmesini beğenme düğmesi olarak yansıtıyor ancak ortada aşağı doğru bir ok içeriyor. X gibi sosyal medya platformları her türlü fikir ve düşünce için bir kürsü görevi görmesi sebebiyle, bir nevi fikirlerin çarpışmasına sahne oluyor.

Özellikle ciddi duygusal sıkıntı yaratan çevrimiçi davranışların had safhada olduğu bir yere beğenmedim butonunu getirmek ne kadar doğru olur büyük bir tartışma konusu. Nitekim kullanıcılardan gelen ilk tepkiler, söz konusu yeniliğin X’te giderek artan toksik ortamı daha da artıracağı yönünde.

Sosyal medya uygulamalarındaki beğenmeme butonları uzun zamandır tartışılıyor. YouTube‘da halen bu düğme aktif olarak yer alıyor, ancak artık her videonun sahip olduğu toplam beğenmeme sayısı görülemiyor. X’in bir beğenmeme butonu getirmesi halinde herkesin gönderilerin ne kadar beğenilmediğini görüp göremeyeceği belli değil. Şirketin söz konusu özellik hakkında endişelere nasıl yaklaşacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.