Paint, Windows 11’e Uyumlu Olacak Şekilde Güncellendi

Microsoft, Paint'i Windows 11 ile daha da uyumlu hale getirmek için yeni bir güncelleme yayınladı.

Microsoft, programın geliştirici kanalına kayıtlı kullanıcılar için Windows 11 Paint uygulaması için bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, uygulamanın arayüz ögelerini Windows 11’in geri kalanıyla uyumlu olacak şekilde modernleştirmeyi bir adım ileriye taşıdı.

Microsoft yeni Paint uygulamasını ilk tanıttığında, renk seçici ve yeniden boyutlandırma aracı gibi bazı diyaloglar hala eski tasarımı kullanıyordu. Bu güncellemeyle, bu iletişim kutuları artık uygulamanın geri kalanıyla ve Windows 11’in geri kalanıyla uyumlu hale geldi ve genel olarak daha tutarlı bir görünüm sağladı.

Windows 11 Paint Uygulamasının Yeni Görünümü

Paint

Microsoft da bu güncellemede birkaç düzeltme yaptı. Yeni başlayanlar için, ikincil renginizi daha kolay değiştirmek için artık Shift tuşunu basılı tutup renk örneğinde bir renge tıklayabilirsiniz. Şirket ayrıca, bir IME kullanarak yazarken metnin hareket etmesine ve İbranice gibi belirli dillerde yerelleştirilmemiş bazı metinlere ilişkin bazı sorunları da düzeltti. Ek olarak, bu güncelleme ekran okuyucular için desteği iyileştirdi.

Microsoft’un eklemediği şey ise karanlık mod desteği oldu; Şirket, Windows 11 Paint uygulaması ilk ortaya çıktığında bu özelliği tanıtmıştı. Bu, uygulamanın diğer Windows 11 uygulamaları gibi davranmasını sağlamada da uzun bir yol kat edildiğini düşünüyoruz.

Paint

Bu, Microsoft’un şu anda Windows Insiders ile test ettiği iki uygulamadan biri, diğeri ise Windows 11 için yeni Media Player uygulaması. Bu uygulama hem Groove Music hem de Filmler ve TV’nin yerini alacak. Elbette Paint, tüm Windows 11 kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda ancak güncelleme henüz herkese sunulmadı; Media Player ise tamamen yeni bir uygulama. Umuyoruz ki, genel halka açılmaları için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol