Windows 11, Android Uygulamalarını Bilgisayarlara Getiriyor

Microsoft'un sıradaki işletim sistemi Windows 11'le ilgili geliştiricileri heyecanlandıran bir bilgi açıklandı.

Mobil geliştiriciler yakında çok küçük değişikliklerle birlikte PC kitlesine de ulaşabilecek gibi gözüküyor, bunun için Microsoft’a teşekkür etmeliler nitekim sıradaki işletim sistemi Windows 11‘in Android uygulamalarını çalıştıracağı açıklandı.

Windows ilk kez kullanıcıların Android uygulamaları direkt olarak Microsoft Store üzerinden indirip PC’de çalıştırmalarına izin verecek. İlginç olan durum ise Android geliştiricilerden Google’ın bu sürecin içinde gözükmüyor olması.

Microsoft Store, Google Play yerine direkt olarak Amazon’un kendi cihazlarında kullandığı Amazon Appstore’da yer alan oyunlar ve uygulamaları barındıracak.

Amazon’un da işin içinde olmasına rağmen kullanıcıların ek olarak Amazon Appstore indirmesi gerekmeyecek. Bunun yerine, eklenecek olan Android uygulamaları Microsoft Store’da diğer ürünlerle birlikte görülecek ve Intel Bridge teknolojisi sayesinde platformdaki diğer tüm uygulama ve programlarla aynı şekilde çalışacak.

android uygulamalari windows 10a geliyor

Geliştiricilerin mevcut Android uygulamalarını PC’de başlatmak için belirsiz olsa da Amazon Appstore ekibi ayrıntıları paylaşmak için bu yıl içinde geliştiricilerle iletişime geçilecediğni bildirdi.

Bu hamle, Amazon’un Appstore için gelir paylaşımı kurallarının değiştirmesinin ardından geldi. Son yayınlanan değişikliğe göre yılda 1 milyon doların altında kazanan geliştiriciler, tüm gelirin %88’ini elde edecek. Microsoft Store’da da benzer durum uygulanacak.

Microsoft ve Samsung’un geçen sene yaptığı iş birliğiyle bazı mobil cihazlarınızı bilgisayara bağlayarak Android uygulamalarını çalıştırmak mümkündü fakat bu kez kurallar tamamen değişmiş gibi gözüküyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol