WhatsApp Son Görülmeyi Yabancılara Otomatik Gizleyecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları için yeni bir faydalı özellik sunuyor. Sunulan bu özellikle birlikte kullanıcıların uygulama üzerindeki son görülme bilgisi varsayılan olarak yabancılardan gizlenecek.

Meta’nın sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının anlık mesajlaşma deneyimlerini iyileştirmek adına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. WhatsApp’ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi elbette ki kullanıcıların uygulamada an itibariyle aktif olup olmadığı ya da en son ne zaman uygulamada aktif olduğunu gösteren Son Görülme özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Son görülme özelliği son dönemde kullanıcılar tarafından tartışılan özelliklerden birisi olsa da WhatsApp kullanıcıların gizliliklerinin korunması adına ufak bir değişiklik yaptı. Yapılan bu değişiklikle birlikte WhatsApp son görülmeyi kullanıcıların rehberinde kayıtlı olmayan kişiler için varsayılan olarak “Kişilerim” olarak sunacak.

WhatsApp Son Görülmeyi Varsayılan Olarak Kişilerim Yaptı

WhatsApp Son Görülmeyi

WhatsApp’ın son görülme özelliği kullanıcılara farklı seçeneklerle sunuluyor. Kullanıcılar son görülme bilgisini, herkesten gizleyebiliyor ya da herkese açabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp son görülme özelliği için yeni bir seçenek olan Kişilerim seçeneğini getirmişti. Kişilerim seçeneği ile birlikte kullanıcılar son görülme bilgilerini telefon rehberinde kayıtlı olmayan yabancı kişilerden gizleyebiliyordu. Kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılan bu özellik artık daha geniş kullanıcı kitlesi tarafından kullanılacak.

Daha önce kullanıcılar WhatsApp kurulumunu tamamladıklarında Son Görülme özelliği varsayılan olarak Herkes seçeneğiyle sunuluyordu. Yapılan bu değişiklikle WhatsApp son görülmeyi varsayılan olarak Kişilerim olarak güncelledi. Bu sayede kullanıcılar artık uygulamayı kurduklarında son görülme bilgileri sadece telefonlarında kayıtlı olan kişilerle paylaşılacak.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol