Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Mac Sürümü Nihayet Yayınlandı

Yeni WhatsApp uygulaması, Mac donanımında hızlı ve verimli çalışacak şekilde optimize edildi.

WhatsApp Mac sürümü nihayet herkesin kullanımına açık olarak yayınlandı. Yeni uygulama, Mac donanımı için optimize edildi ve Mac Catalyst ile oluşturuldu, bu nedenle mevcut web sarmalı Electron sürümünden daha hızlı ve daha verimli çalışacak.

Ayrıca, kişileri ve etkileşimleri bir bakışta görmenin yanı sıra sohbetler, aramalar, arşivlenmiş ve yıldızlı mesajlar arasında kolayca geçiş yapmak için üç panelli yeni bir arayüz ile de karşılaşacaksınız. Apple Catalyst, geliştiricilerin iOS uygulamalarını macOS’a taşımasına veya her iki platformda da çalışabilen tek bir sürüm oluşturmasına izin verecek şekilde tasarlandığı için WhatsApp artık çok daha hızlı çalışacak.

WhatsApp Mac İndir

WhatsApp Mac

Yerel macOS uygulaması, TestFlight’ta birkaç aydır vardı ancak bu sürüm, test kullanıcıları için yalnızca sınırlı kullanım sunuyordu. Artık herkese açık olan beta sürümü çıkış yaptığı için, uygulamayı doğrudan WhatsApp’ın web sitesinden indirebilirsiniz.

WhatsApp Mac uygulaması, Catalyst üzerinde geliştirildiğinden, uzun zamandır beklenen bu sürümün iOS’a da gelebileceği konusunda umut verdi. Bundan iki yıl önce Meta, WhatsApp için çoklu cihaz desteğini genişlettiğini söyledi ve bu da bir iPad uygulamasının çıkacağına dair spekülasyonlara yol açtı. Bu yüzden, uygulamanın iOS’a da gelmesini bekliyoruz.

Geçen yıl WhatsApp, Windows 10 için akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışan yerel bir sürüm yayınladı. Mac uygulamasıyla hemen hemen aynı görünüyor ancak daha fazla güvenilirlik ve hız sunduğunu belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.