Weird West Ön İnceleme

Arkane Studios'un eski çalışanlarının kurduğu stüdyo tarafından geliştirilen Weird West'i önceden deneyimleme şansı yakaladık.

Vahşi Batı, bir rol yapma oyunu için akla gelen ilk ortam değil ama Weird West ile elde ettiğimiz şey tam olarak bu olacak. Eski Arkane Studios geliştiricilerinden oluşan WolfEye Studios‘un yakında çıkacak olan PC oyunu, Vahşi Batı fantezilerimizi yaşamamıza izin verecek. Bilim kurgu ortamlarına aşırı doymuş bir türde Weird West, Eski Batı dünyası ve yaratıcı oynanışı ile türe yeni bir soluk getirecek.

Weird West İnceleme

Weird West – Ön İnceleme

Weird West‘te, stilize edilmiş bir Vahşi Batı manzarasında yaşayan beş farklı karakter olarak oynayacağız. Karakterlerin hikayelerinin her biri tek bir bölümde geçecek. Bir hikayeyi bitirdiğinizde, başka bir karakterin kontrolünü ele alacak ve önceki hikayelerin sonuçlarıyla uğraşacaksınız. Ödül avcısı, vaiz, kurt adam, domuz adam ve okçu gibi bu karakterler sayesinde bu garip dünyanın tüm mekaniklerini sonuna kadar kullanabileceksiniz.

Kapsamlı bir anlatı olsa da, Weird West‘in dünyası sürekli değişecek ve eylemlerinize tepki verecek. Ayrıca ortamı uygun gördüğünüz şekilde kullanmakta özgür olacaksınız. Örneğin, uzun bir çitin üzerinden atlamak için patlayıcı bir namluya tırmanmak mümkün olacak. Bunun tam tersi şekilde, çiti parçalamak için aynı namluyu vurabileceksiniz. Çoğu ögenin birden fazla işlevi olacak, bu nedenle sürekli bu işlevleri denemeniz gerekecek.

Weird West bir aksiyon-RPG oyunu, bu yüzden dünyanın vahşi yaşamı, haydutları ve doğaüstü terörlerle birçok çatışmaya gireceksiniz. Oyunun savaş mekaniği, izometrik bakış açısı içine mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş. Siper kullanmak önemli, ancak düşmanların sizi kuşatmasını engellemek için hareket halinde de kalmanız gerekecek. Bu konuda çok güzel bir denge sağlanmış.

Çevre de sizin için bir silah olacak. Düşmanlara zarar vermek veya onları açığa çıkarmak için otları ve ahşap yapıları ateşe verebileceksiniz. Yine bunun aksine, savaş karşılaşmalarını tamamlamak için gizliliği kullanabileceksiniz. Farkında olmayan düşmanları bıçaklamak, onları bir pompalı tüfekle patlatmak kadar heyecan verici olmuş. Hikaye anlatımı gibi savaş mekaniği de oldukça çeşitli tutulduğu için sürekli yeni şeyler denemek isteyeceksiniz.

Weird West İnceleme

Weird West – Görev Yapısı

Dünyanın sakinlerinin size nasıl davrandığı, eylemlerinize bağlı olacak. Evet, silahlarınızı umursamadan ateşleyerek şehre inebilirsiniz, ancak orada yaşayan insanlar pervasızlığınızı hatırlayacak. Fedakarsanız, mağazalarda indirimler alabilecek veya taleplerinize daha açık insanlar bulabileceksiniz. Sonuçları olan eylemleriniz oyunun gerçekçiliğine ve sürükleyiciliğine katkıda bulunacak.

Görevleri tamamlamak, yan görevler ve yeni yerler keşfetmek, karakterinizin seviyesini yükseltmek için gerekli olan deneyim puanlarını kazandıracak. Her yeni seviye, yeni avantajlar ve yeteneklerin kilidini açmanıza izin veren beceri puanları ile ödüllendirilecek. Beceri ağacının derinliklerini uygulamalı demomuzda göremedik, ancak gördüğüm kadarıyla çok detaylı bir beceri ağacı bizleri bekliyor olacak. WolfEye, oyun tarzınıza uygun karakterler yaratmanızı istiyor ve seviye atlama sistemi bunu kolaylaştıracak.

Weird West İnceleme

Grafik Tasarımı ve Sistem Gereksinimleri

Fransız çizgi romanlarından ilham alan Weird West‘in elle çizilmiş sanat tarzı, oyuna farklı bir görsel kimlik kazandırmış. Toprak tonları ve yumuşak renk paleti, ortama uygun bir renk katmış. Buna rağmen ortamların, binaların, karakterlerin ve hayvanların çeşitliliği oldukça renkl,. Bu, ultra detaylı dokularla dolu grafiksel şölen sunan bir oyun değil. Bunun yerine minimalist estetik ile hayal gücünüzün boşlukları doldurması hedeflenmiş. Hem klasik hem de modern olan etkili bir sanat tarzı.

Weird West‘i PC’de oynamak için oyun donanımınızın en az bir Intel Core i5 işlemci, Nvidia GeForce GTX 550 ekran kartı, 3 GB RAM, 2 GB kullanılabilir alan ve Windows 10 işletim sistemine ihtiyacı olacak.

Bana sorarsanız Weird West, 2021 yılının en büyük hitlerinden bir tanesi olacak. Oyunun grafikleri onu çağdaşlarından ayırmayı başarmış. Ayrıca sağlam, açık uçlu anlatı ve oyun tasarımı öne çıkan özellikler olmuş.

Oyun bu sonbaharda PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkış yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol