WB Games Montreal, Kendi DC Evrenini Kuracak

Gotham Knights ile uğraşan stüdyo WB Games Montreal, DC Comics evreninden başka bir oyun üzerinde çalışıyor. Birçok kişi, Superman'in başrolde olacağını iddia etti.

WB Games Montreal, Gotham Knights’taki çalışmalarını yavaş yavaş bitirmek üzere. Şimdi Batman: Arkham Origins ile de tanınan bu ekibin eş zamanlı olarak başka bir proje üzerinde de çalıştığı bildirildi.

Üstelik bu bilgilere göre üzerinde çalışmaların en az 2019 yılında başladığını da öğrendik.

WB Games Montreal

WB Games Montreal’in DC Evreni

Geeks WorldWide’dan James Sigfield, iki eski WB Games Montreal çalışanının LinkedIn profillerinde oyundan bahsedildiğini gördü. Orada yayınlanan bilgilere göre, projedeki çalışmalar eylül 2019’da veya daha önce başladı. Dahası, geliştiriciler takımdan ayrıldığında geçen yılın ortasında geliştirmesi devam ettiği için bunun iptal edilen bir oyun olması pek mümkün değil.

Bu duyurulmamış oyun hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Bununla birlikte WB Games Montreal, DC evreninde geçen oyunlara odaklanan bir stüdyo. Birçok kişi, Superman’in başrolde olacağı bir proje olacağını iddia etmeye başladı bile. Bazı kişiler ise bunun bir Teen Titans oyunu olacağını söyledi.

James Sigfield’a göre Arkham’ın devamını bu takımdan beklemememiz gerektiğini belirtelim. Gotham Knights’ın piyasaya sürülmesiyle, WB Games Montreal kendi DC mini evrenini başlatacak ve stüdyonun bir sonraki oyunu muhtemelen bu dünyada geçecek. Daha önce, bu geliştiriciler Arkham Knight’ın devamı üzerinde çalıştı, ancak oyun yıllar önce iptal edildi.

Arkham Oyunları Devam Edecek

Yukarıdaki bilgilerin, Arkhamverse’in sonu anlamına gelmediğini de ekleyelim. Ayrıca Batman: Arkham Asylum, Arkham City ve Arkham Knight’ın geliştiricileri Rocksteady’nin üzerinde çalıştığı Suicide Squad: Kill The Justice League bu evrende geçecek.

Gotham Knights; PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S’ye gelecek. Oyunun 2022’de çıkış yapmasını bekliyoruz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol