Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Warzone Mobile Çıktı: Neler Sunuyor?

Sabırsızlıkla beklenen Call of Duty Warzone Mobile, resmi çıkışını gerçekleştirdi. Peki, battle royale klasiğini telefonlara taşıyan oyun neler sunuyor?

Activision’ın milyonlarca oyuncuya sahip battle royale klasiğini telefonlara getiren Call of Duty Warzone Mobile, resmi çıkışını gerçekleştirdi. 21 Mayıs yani bugün itibarıyla Android ve iOS cihazlar için yayımlanan oyun, Türkçe dil desteğine sahip ve oynaması ücretsiz. Konsollarda ve PC’de Modern Warfare 3 ve Warzone ile tam paylaşımlı bir deneyim sunan mobil sürüm, ön kayıt döneminde 50 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşmıştı.

Warzone Mobile, aynı anda 120 oyuncuya kadar ev sahipliği yapabilen haritalar içeriyor. Orijinal Call of Duty: Warzone‘un ikonik Verdansk haritası da onlarca biri. Şimdiye kadar yaratılan en ünlü battle royale lokasyonlarından biri olan bölge, ilk kez mobil ortama taşınmış oldu. Activision, oyunun mobil cihazlar için titizlikle yeniden tasarlandığını ve özel dokunmatik kontroller sunduğunu belirtiyor.

Call of Duty Warzone Mobile Tüm Dünyada Yayımlandı

Şirket, “Ekranı, kontrastı ve parmakların konumunu hesaba katarak gerçekten lokal bir mobil deneyim yaratmak istedik” diyor. Göze çarpan yenilikler arasında, oyuncuların oyunla etkileşiminde devrim yaratan yeni bir sezgisel mekanik bulunuyor. Bu özellik, oyuncuların yalnızca cihazlarını eğerek hedeflerini ayarlamalarına olanak tanıyor ve mobil FPS oyunlarında daha önce görülmemiş bir hassasiyet düzeyi sunuyor.

warzone mobile ios

Warzone Mobile’da yalnızca diğer mobil kullanıcılarla karşılaşacak olmanıza rağmen oyunda çapraz ilerleme bulunuyor. Böylece kilidi açılabilir öğeler, Battle Pass ilerlemesi, silahlar, görünümler, kozmetikler, arkadaş listeleri ve sohbet kanalları, PC, konsol ve mobil platformlar arasında senkronize olacak. Warzone Mobile ayrıca çeşitli harita ve modlar aracılığıyla klasik Call of Duty çok oyunculu aksiyonu sunacak. Haritalar arasında Shipment, Shoot House ve Scrapyard yer alırken, modlar arasında Hardcore varyantları da dahil olmak üzere Team Deathmatch, Domination, Kill Confirmed ve Search & Destroy olacak.

Rebirth Island, lansman ile birlikte oyuna eklendi. Bu sayede Resurgence modunun haritası ilk kez mobil cihazlarda da deneyimlenebiliyor. Olası bir kafa karışıklığını gidermek adına bir konuya açıklık getirelim. Warzone Mobile, TiMi Studio Group’un geliştirdiği Call of Duty Mobile’dan tamamen bağımsız. Yani iki oyun arasında hiçbir bağlantı yok. Şirket, CoD: Mobile’ın her sezon yeni içerik almaya devam edeceği ve bu konuda herhangi bir sınırlamaya gidilmeyeceği belirtildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.