Call of Duty: Warzone

MMOFPS
Takip Et
8.9

Çok iyi

6.8

Kullanıcı

Activision, Warzone Konsol Hilesini Kaldırtmayı Başardı

Konsollar için çığır açan hilelerin yaratıcısının yazılımını kaldırması için Activision'dan gelen bir talep yeterli oldu. USER101, yalnızca PC'de değil, Call of Duty: Warzone konsol sürümünde bile hile yapmayı sağlayan User Vision Pro desteğini sonlandırdı.

Geçen hafta bildirdiğimiz gibi, konsollar bile hile yazılımlarından arınmış değil ve birkaç gün sonra Activision tarafından başlatılan Warzone hilecilerine karşı mücadeleyi ve bu tür yazılımları tanıtmaktan sorumlu YouTube kanallarının kapatıldığını öğrendik.

Warzone

Warzone Hilecisi Sitesini Kapattı

Tüm hikaye oldukça beklenmedik bir hal aldı ve buradan çıkarılması gereken bir ders var. Hileyi üretmelerini bırakmalarını isteyebilecekken neden hileciler ve yasa dışı yazılım geliştiricileri ile tartışasınız ki? User Vision Pro‘nun yaratıcısı duyurusunda yazdığı gibi, Activision’ın talebi üzerine Warzone hilesi üzerinde çalışmayı bıraktı. Hilecinin sitesine eklediği notu aşağıya ekledik:

User Vision Pro’nun yaratıcısı USER101: ”Activision Publishing’in talebi üzerine, artık onların oyunlarından yararlanmak için kullanılabilecek yazılımlar geliştirmeyecek veya bunlara erişim sağlamayacağım. Amacım asla yasadışı bir şey yapmak değildi. Bu projeye bu kadar dikkat çeken videonun sonunda “çok yakında” yazıyordu. Yazılım hiç yayınlanmadı.”

‘Bu tür teknolojinin başka gerçek yardımcı faydaları var, örneğin kendinize bir web kamerasını doğrultarak uzuvları kullanmadan hareketi kontrol edebilirsiniz. Ne yazık ki, potansiyel olumsuz etkisi nedeniyle onu daha fazla geliştirmeyeceğim.” dedi.

Warzone

İlginç bir şekilde olsa da, konsollardaki hilelerin hikayesi sona erdi. Durdurulamaz ve tespit edilemez olduğu iddia edilen yazılım, Call of Duty: Warzone geliştiricilerinden gelen basit bir istekle durduruldu. USER101‘in Activision gibi büyük bir şirketle uğraşmanın sonuçlarından korkması ve bu nedenle projenin gelişimini durdurması ihtimali yüksek.

Bununla birlikte, Vice ile yapılan bir röportajda okuyabileceğimiz gibi ironik bir şekilde, senaryoyu hile yapan oyuncularla karşılaşmaktan duyduğu hayal kırıklığından ilham alarak yarattı.

Ne yazık ki, hileye izin veren diğer yazılımlar daha da geliştirilecek. Özellikle, kişisel bilgisayarlar dışındaki platformlarda hile yapmayı sağlayan USER101’inkine benzer bir komut dosyasının oluşturulmasından sonra. Umarım, geliştiricilerin hırslarına rağmen, konsol geliştiricilerinin davayı takip etmeleri ve istenmeyen eylemlere karşı kendilerini korumaları için yeterince uzun süre devam edeceğini umuyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol