Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Warzone 2 The Application Has Unexpectedly Stopped Working Hatası Çözümü

Call of Duty Warzone 2.0 oyuncuları, maç sırasında The Application Unexpectedly Stopped Working Error hatasını aldıklarını ve komple oyundan atıldıklarını bildiriyorlar. Bu sorundan kurtulmak için deneyebileceğiniz yöntemleri sizler için araştırdık.

Activision, uzun zamandır beklenen Call of Duty Warzone 2.0‘ı PC ve konsollar için yayınladı. Olağanüstü bir ilgiyle karşılaşan battle royale oyunu, bu yazıyı hazırlarken Steam’de en çok oynanan ilk üç oyundan biri konumunda. Ne var ki birçok kişi, oyuna erişimlerini engelleyen bazı hatalarla karşılaştıklarını bildiriyorlar. Oyuncular, Warzone 2’ye giriş yaptıktan kısa süre sonra The Application Has Unexpectedly Stopped Working hatası alıp, komple oyundan atıldıklarını belirtiyor.

Eğer siz de bu sorunla karşılaşıyorsanız, hatayı çözmek için rehberimizi dikkatlice okumanızı öneririz. The Application Unexpectedly Stopped Working hatası aldığınızda etkili olabilecek birkaç çözüm yöntemi var. O halde daha fazla zaman kaybetmeden aşağıdaki kılavuza geçelim. Sorun çözülene kadar tüm adımları uyguladığınızdan emin olun.

Warzone 2 The Application Has Unexpectedly Stopped Working Hatası

warzone 2 The Application Has Unexpectedly Stopped Working hatası

1- Oyunu Güvenli Modda Başlatın

Warzone 2’yi hiç açamıyorsanız veya çok fazla çöküyorsa, Güvenli Modda başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu mod, Windows’u ve uygulamaları sınırlı sayıda dosya ve sürücü kullanarak temel durumda başlatır. Eğer bir sorunla karşılaşmazsanız, varsayılan ayarların ve temel cihaz sürücülerinin hataya neden olmadığı anlamına gelir.

2- Denetimli Klasör Erişimi ile Oyunu Çalıştırın

 1. Windows Başlat tuşuna basın ve Denetimli Klasör Erişimi yazdıktan sonra enter’a basın.
 2. Uygulamanın denetlenen klasörlere erişmesine izin ver’i seçin.
 3. İzin Verilen Uygulama Ekle > Gözat’a tıklayın ve hem Warzone 2.0.exe dosyasını hem de Warzone 2.0 launcher.exe dosyasını seçin.
 4. Son olarak değişiklikleri uygulamak için bilgisayarı yeniden başlatın.

3- Warzone 2’yi Yönetici Olarak Çalıştırın

warzone 2 hataları

Bir oyun veya uygulamayı çalıştırırken hata aldığınızda yapabileceğiniz şeylerden bir tanesi ilgili exe dosyasını yönetici olarak çalıştırmaktır. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. PC’nizde Call of Duty Warzone 2.0 exe dosyasına sağ tıklayın.
 2. Özellikler > Uyumluluk sekmesine gidin
 3. Bu programı yönetici olarak çalıştır’ı işaretleyin.
 4. Uygula ve ardından Tamam butonlarına basın.

Steam istemcisi için de aynı adımları uyguladığınızdan emin olun.

4- GPU Sürücülerini Güncelleyin

Ekran kartı sürücünüzün güncel olmaması nedeniyle Warzone 2’de The Application Has Unexpectedly Stopped Working hatası alıyor olabilirsiniz. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa, GPU sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz.

 1. Windows + X tuşlarına aynı anda basın.
 2. Açılan listeden Aygıt Yöneticisi’ne gidin ve Görüntü Bağdaştırıcıları’na çift tıklayın.warzone 2 açilmiyor
 3. Kullanmakta olduğunuz ekran kartına sağ tıkayın.
 4. Ardından, Sürücü sekmesinden Sürücüyü Güncelleştir > Sürücüleri otomatik olarak ara’yı seçin. warzone 2.0
 5. Mevcut bir güncelleme varsa, sistem onu ​​otomatik olarak indirir ve kurar.
 6. Bittiğinde, değişiklikleri uygulamak için bilgisayarı yeniden başlatın.

5- Arka Planda Çalışan Gereksiz İşlemleri Sonlandırın

Arka planda çalışan çok fazla uygulama ve işlem varsa, bellek üzerinde yük yaratabilir. CPU’daki ağırlığı azaltmak için bunları kapatmayı düşünebilirsiniz.

 1. Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisi’ni açın.
 2. İşlemler sekmesine tıklayın ve kapatmak istediğiniz işlemi / uygulamayı seçin.
 3. Üzerine tıklayarak veya sağ köşeden Görevi Sonlandır’a basın.
 4. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Warzone 2’nin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

6- Antivirüs Programını ve Güvenlik Duvarı’nı Devre Dışı Bırakın

The Application Has Unexpectedly Stopped Working hatasından kurtulmak için antivirüs programını ve bilgisayarınızdaki güvenlik duvarı korumasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Virüsten koruma yazılımları bazen oyun dosyalarının düzgün çalışmasını engelleyebiliyor veya bunları tehdit olarak algılayabiliyor. Eğer durum bundan ibaretse, oyunu düzgün bir şekilde başlatmanız ve oynamanız mümkün olmaz. Dolayısıyla her ikisini de geçici olarak kapatmayı deneyebilirsiniz.

7- Steam’de Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

warzone 2 hata kodu

Bilgisayarınızda yüklü bir oyunun kurulum dosyaları bozulduğunda haberiniz olmaz. Bunu ancak oyun çöktüğünde veya açılmadığında anlayabilirsiniz. Neyse ki, yüklü oyun dosyalarını doğrudan Steam‘den onarmak mümkün.

Bunu yapmak için; Steam’de Call of Duty Warzone 2.0‘a sağ tıklayın ve Özellikler‘i açın. Yerel Dosyalar‘a bastıktan sonra Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklayın. Steam, bilgisayarınızdaki tüm Warzone 2 dosyalarını kontrol edecek ve bozuk olanları yeniden indirecektir.

Eğer çeşitli sebeplerden ötürü Warzone 2 açılmıyor ise çözüm için yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Soru, görüş ve önerilerinizi alttaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.