Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Virus, FaZe Clan’dan Ayrıldı

Orta Doğu'nun en iyi FPS oyuncularından biri olan Virus, FaZe Clan'dan ayrıldığını duyurdu ve sebebini açıkladı.

Şaşırtıcı bir şekilde, daha çok Virus olarak bilinen popüler e-spor oyuncusu Talal Almalki, FaZe Clan‘dan ayrıldığını duyurdu. Adına aşina olmayanlar için Virus, Suudi Arabistan’dan bir oyuncu ve dünyanın en iyi birinci şahıs nişancı oyuncularından biri olarak kabul edilen önemli bir isim. Üç yıl önce FaZe’e katılan oyuncu, Call of Duty ekibinin önde gelen bir üyesi oldu.

Ayrıca e-spor oyuncusu, YouTube ve Twitch gibi platformlarda yaptığı içeriklerin yanı sıra oyun ve e-spor sahnesi hakkındaki düşüncelerini ve fikirlerini yayınladığı ve paylaştığı platformlarla da popülerliğini arttı. Bu arada, FaZe Clan dünyadaki en başarılı ve etkili espor organizasyonlarından birisi; Call of Duty, Fortnite ve Valorant gibi oyunlardaki rekabetçi ekipleri ile tanınan bir organizasyon.

Virus, Faze Clan ile Yollarını Ayırdı

FaZe Clan

Virus, 2019’da gözünü FaZe Clan’ın bir üyesi olmaya dikti ve bir yıllık sıkı çalışma ve özverinin ardından, nihayet resmi bir üye olarak imrenilen yeri kazandı. Faze için değerli bir oyuncu olduğunu kısa sürede kanıtladı ancak, FaZe‘den topluluğa desteğini gösteren bir gönderiye yanıt olarak LGBTQ+ topluluğuna karşı olduğunu açıkça ifade ettiğinde oyuncunun görev süresi 2022’de bir hayli düştü.

Bu açıklama önemli eleştiriler ve tepkiler aldı ve Virus sonunda gönderisini sildi. Bugün, bir YouTube videosunda Virus, orada bulunduğu süre boyunca kuruluş tarafından kendisine kötü muamele edildiğini söyleyerek Faze Clan’dan ayrıldığını duyurdu. Virus ayrıca, LGBTQ karşıtı gönderisinin ardından, özellikle kuruluşun sahiplerden birinden çok fazla nefret söylemi aldığını ve bu kişinin onu öldürmek istediğini hissettiğini de sözlerine ekledi.

Ek olarak Virus, FaZe’in Orta Doğu’ya FaZe getirmek ve Suudi Arabistanlı bir ekiple işbirliği yapmak gibi fikirlerinin hiçbirine, bu planları doğrudan onlara sunsa bile, asla açık görünmediğinden bahsetti. Virus’un FaZe’den ayrılması hayranları için kesinlikle hayal kırıklığı yaratan bir haber oldu. Bu, birkaç gün önce Mew olarak bilinen Call of Duty profesyoneli Kenny Nguyen’i askıya alan FaZe’in son zamanlarda yaşadığı ikinci büyük kayıp.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.