Valve’nin İtirazı Reddedildi!

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun açtığı dava sonucunda Valve 2.3 milyon cezaya çarptırıldı.

Dünyanın en büyük oyun geliştiricisi ve yayıncısı olan Valve 2014 yılında Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu tarafından açılan bir dava ile gündeme gelmişti. Bugün o davanın diğer bir boyutu gün yüzüne çıktı.

Valve’nin İtirazı Reddedildi 2

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu 2014 yılında Steam’e geri ödeme politikasının eksik olduğunu ve oyuncuları yanlış yönlendirdiği gerekçesiyle Valve’ye dava açmış ve bu dava iki yılın ardından sonuçlanmıştı. Açılan dava sonucunda Valve’nin 2.3 milyon dolar ödemesine karar verilmişti. Verilen kararı beğenmeyen Valve, karara itiraz etmiş ve sonucunu beklemeye başlamıştı. Bugün gelen haberler ile Valve bir şok daha yaşadı. Valve’nin Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun açtığı davaya itirazı reddedildi. Yani Valve 2.3 milyon doları ödemeye artık mecbur olarak kayıtlara geçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, “Valve Avustralya’da ticaretine devam edebilir. Ancak Avustralya’daki Tüketici Hukuku’na bağlı olarak hareket edebilecek” açıklaması yapıldı. Sonuçlanan bu dava ile yurt dışına dayalı şirketlerin Avustralya kanunlarına ve hukukuna bağlı olarak hareket etmesinin mesajı da verilmiş oldu. Tabii bu durum sadece Avustralya satışları için geçerli olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol