Valve’in VR Çalışmaları Devam Edecek

Valve'de işten çıkarmalar oldu.

Valve geçtiğimiz ay 13 tam zamanlı çalışanının işten çıkarıldığını doğrulamıştı. Bu tip işten çıkarmalar hakkında genellikle çok fazla bilgi verilmez fakat görünüşe göre işine son verilen kişilerden bazıları firmanın VR ve donanım bölümündeydi. Aynı zamanda Valve’in geçen yıldan bu yana yeni bir sanal gerçeklik cihazı üzerinde de çalıştığını biliyoruz. Peki donanımın akıbeti ne olacak?

Geçen ay Valve bir açıklama yapmış ve UploadVR üzerinde 13 çalışanın işine son verildiği dile getirilmişti. Buna rağmen işten çıkarmaların firmada önemli değişikliklere yol açmayacağı da dile getirilmişti.

Nat Brown bu kişilerden birisiydi ve artık Valve’in VR projesinde çalışmayacağına dair tweet atmıştı. Görünüşe göre bu kişilerin bir kısmı Valve VR projesinde, bir kısmı ise Steam kontrolcüsü üzerinde çalışıyordu.

Buna rağmen firmanın sanal gerçeklik üzerine yatırımları ve çalışmaları devam edecek. Valve’in üst düzey VR mühendislerinden birisi olan Alan Yates, Reddit forumları üzerinde bir açıklama yaptı ve işten çıkarmalara rağmen hâlâ aktif olarak VR araştırma ve geliştirmelerini devam ettirdiklerini bildirdi. Dolayısıyla Valve hala VR’dan vazgeçmiş değil.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol