Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Geliyor Gelmekte Olan! Valorant Mobile Çin’de Onaylandı

Valorant'ın uzun zamandır beklenen mobil sürümü Çin'in derecelendirme kuruluşundan onayı aldı.

Dünyanın en çok oynanan çevrimiçi nişancı oyunları arasında yer alan Valorant, çok yakında mobil sürümü ile karşımıza çıkabilir. 2022 yılında oyunun Çin’deki test sürümünden çeşitli görüntüler internete sızmıştı. Bundan yaklaşık bir yıl sonra ise Tencent Games’in Valorant Mobile’ın yapımını durdurduğu ve projeyi tamamen Riot Games‘in Los Angeles stüdyosuna devrettiği bildirildi.

Aynı ekip, popüler FPS’in konsol sürümünü de yapıyor. Hatta son haberler, hem mobil hem de konsol versiyonlarının eş zamanlı geliştirildiği yönündeydi. Şimdi ise Valorant Mobile‘ın Çin’deki derecelendirme kuruluşundan onay aldığı bildirildi. Sosyal medyada paylaşılan belgede oyunun Valorant: Operation Primal olarak adlandırıldığı görülüyor.

Valorant Mobil Sürümü Çin’de Onaylandı

Riot’un ana şirketi Tencent Games olduğu için bu belgenin Çin’den geliyor olması oldukça anlamlı. O dönemki Riot Games Güneydoğu Asya Genel Müdürü Justin Hulog, 2021 yılında ONE Esports ile yaptığı röportajda, mobil versiyonun önce Güneydoğu Asya bölgesinde piyasaya sürüleceğini belirtti.

“Valorant Mobile, mobil cihazlara öncelik veren bir bölge olması nedeniyle Güneydoğu Asya’da gerçekten büyük bir odak noktası olacak” diyen Hulog, buna rağmen beklentileri karşılaşmanın ve zorlukların üstesinden gelmenin kolay olmadığını ifade etmişti. Valorant Mobile‘ın başlangıçta çapraz platform desteğine sahip olmayacağı söylense de, konsol sürümüyle birlikte geliştirilmesi tam tersi bir yaklaşıma işaret ediyor.

Valorant Mobile Yakında Resmi Olarak Duyurulabilir

valorant mobile ne zaman

Oyunun Çin’de onaylanması, önümüzdeki günlerde daha fazla gelişmenin yaşanabileceğini gösteriyor. Bu arada 2022 yılından bu yana geliştirilen Valorant konsol sürümünün çok yakında piyasaya sürüleceğini belirtelim. Popüler FPS oyunu, hem PlayStation hem de Xbox platformları için çıkacak.

Valorant Mobile hakkında yeni ayrıntılar açığa çıkması halinde sizlerle paylaşacağız. Sizce oyun Call of Duty Mobile ve PUBG Mobile gibi yapımlara dişli bir rakip olabilir mi? Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlarda bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.