Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant MacBook’ta Nasıl Oynanır? (3 Farklı Yöntem)

Valorant'ı Macbook'ta oynamak için kullanabileceğiniz üç yöntemi sizler için bir araya getirdik. Hem Intel hem de ARM işlemcili Macbook modellerinde Valorant oynamak mümkün.

Valorant Macbook’ta oynanır mı diye soruyorsanız, cevabımız evet. Oyun hiçbir zaman Mac’in gücü olmadı ancak bazı yöntemler kullanarak oyunları çalıştırmak mümkün. Hiç kimse Mac’lerde gerçekten oyun oynamaz ve Mac’ler oyun oynamak için tasarlanmadı ama gelin size 3 farklı yöntem ile Valorant Macbook’a nasıl indirilir gösterelim.

Valorant, Mac OS’de resmi olarak yok, yani Microsoft Windows’a özel. Bu nedenle, bariz soru, desteklenmeyen bir platformda bir oyunu nasıl oynarsınız? Görünüşe göre, üçüncü taraf uygulamaları kullanarak bunu başarabilirsiniz. Bunu yapmak için Mac’inize Windows yüklemeniz gerekecek. Macbook valorant kaldırır mı sorusunun cevabı ise bir kez daha evet.

Valorant MacBook’ta Nasıl Oynanır?

Valorant MacBook'ta Nasıl Oynanır? (3 Farklı Yöntem)

Windows’u Mac’e yüklemek gerçekten zor değil. Bunu yapmasına izin verdiğiniz çeşitli üçüncü taraf uygulamaları mevcut. Bunun da ötesinde, Windows’u yükleyebileceğiniz, varsayılan olarak Mac OS’de bulunan Boot Camp var ancak tüm Macbook’lar desteklenmediğinden bununla ilgili bir sınırlama olduğunu da belirtelim.

Valorant Macbook’ta nasıl oynanır sorusunun cevabı ise şöyle:

 • 1- Boot Camp ve Parallels Yükleyin
 • 2- Boot Camp Intel Mac’e Windows 10 Yükleyin
 • 3- M1 Mac’te Parallels ile Valorant Oynamak

1- Boot Camp ve Parallels Yükleyin

Valorant MacBook'ta Nasıl Oynanır? (3 Farklı Yöntem)

Windows’u yükleme düşüncesini göz önünde bulundurarak, söz konusu olduğunda kullanılabilecek çeşitli seçenekler mevcut. Boot Camp, doğrudan Mac OS’de mevcut, bu nedenle başka kurulum gerekmez ancak, en son Mac M1’lere sahipseniz, dizüstü bilgisayarınıza Windows yüklemek için Boot Camp kullanamazsınız.

Bu durum geçerliyse, hemen hemen her Macbook’a Windows yüklemek ve Valorant MacBook’a yüklemek için kullanılabilecek Parallels‘in devreye gireceği yer burası. Bununla birlikte, başlayalım ve her iki uygulamayı da kullanarak önce Windows’u nasıl yükleyeceğinizi ve ardından Valorant’ı bir Mac’te oynatmak için yükleyerek nasıl devam edeceğinizi gösterelim.

2- Boot Camp Intel Mac’e Windows 10 Yükleyin

Valorant MacBook'ta Nasıl Oynanır? (3 Farklı Yöntem)

Valorant macbook oynanır mı diyenleri böyle alalım. Sürece başlamadan önce, bunun zaman alıcı olabileceğini belirtelim, bu nedenle buna katlanabileceğinizden emin olun. Buna ek olarak, bir şeyler ters gittiğinde önemli verilerinizin bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Intel Mac’iniz varsa, sizi üçüncü yönteme doğru gönderelim.

 • Adım 1: Öncelikle Windows 10 destekli bir Macbook’unuz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki resme bakın.
 • Adım 2: Macbook’unuzun desteklendiğini onayladıktan sonra, Windows 10’un resmi ISO’sunu indirmeniz gerekecek. Bunu yapmak için, buraya tıklayarak Windows 10’un resmi indirme web sayfasını ziyaret edin. Windows 10 ISO’yu indirmek için Şimdi İndir düğmesini tıklayın.
 • Adım 3: Windows 10 indirilirken Mac’inizde Windows 10 kurulumu için yeterli alan bulunduğundan emin olun. Windows 10’u yüklemek için en az 30 GB boş alana ihtiyacınız olacak. Buna ek olarak, önyüklenebilir bir USB oluşturmak için 16 GB’lık bir USB sürücüsü gerekecek.
 • Adım 4: Windows 10 indirildikten sonra USB’nizi Mac’inize takın ve ardından Boot Camp’i açın.
 • Adım 5: Boot Camp’i ilk kez açtığınızda, ne yapmak istediğinizi seçmeniz istenecek. Valorant Macbook oynamak için hem Windows 10 veya sonraki bir yükleme diski oluştur hem de Windows 10 veya sonraki bir sürümünü yükle onay kutularını işaretlediğinizden emin olun. Bunu yaptıktan sonra Devam’ı tıklayın.
 • Adım 6: Takip ekranında bir ISO görüntüsü seçmeniz istenecek. Daha önce indirdiğiniz Windows 10 ISO dosyasını seçin. Hedef diskiniz olarak taktığınız USB’yi de seçmeniz gerekebilir, bunu belirtelim.
 • Adım 7: Bunu yaptığınızda, bölümleme aşamasındasınız. Windows 10’a ne kadar alan bırakmak istediğinizi seçin ve ardından Yükle düğmesine tıklayın. Valorant yüklendikten sonra indireceğiniz için Windows 10 için yeterli alan sağladığınızdan emin olun.
 • Adım 8: Yükle’yi tıkladıktan sonra Mac’iniz yeniden başlatılacak ve Windows Kurulum ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan sonrası oldukça basit. Sadece ekrandaki komutları takip edin ve Windows’u yüklemeyi tamamlayın.
 • Adım 9: Windows 10 yüklendikten sonra bir tarayıcı açabilir ve buraya tıklayarak resmi Valorant web sitesine gidebilirsiniz.
 • Adım 10: Web sitesindeki Ücretsiz Oyna seçeneğine tıklayın.
 • Adım 11: Hesabınız yoksa bir hesap oluşturun. Riot İstemcisi sizin için indirilecek. Kurun ve kurulduktan sonra Valorant’ı kurabileceksiniz.
 • Adım 12: Artık Valorant Macbook’ta çalışacak, rahatlıkla oynayabilirsiniz. Macbook’ta valorant oynanır mı yanıtını böylece vermiş oluyoruz.

3- M1 Mac’te Parallels ile Valorant Oynamak

Valorant MacBook'ta Nasıl Oynanır? (3 Farklı Yöntem)

M1 Mac kullanıyorsanız, Windows’u yüklemek ve ardından Valorant Macbook’ta oynamak için Boot Camp’i kullanamazsınız. Bunun nedeni, M1 Mac’lerin bir tür ARM işlemcisi kullanması ve bu nedenle Windows’u yüklemek için Boot Camp’i kullanamaması. Böyle bir senaryoda, Windows’u M1 Mac’lere bile kurmanıza izin veren Parallels’i kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, Parallels’in ücretsiz bir yazılım olmadığını ve indirip kullanabilmek için bir abonelik satın almanız gerekeceğini belirtmek önemli. Parallels’i resmi web sitesi üzerinden buraya tıklayarak satın alabilirsiniz. Parallels’i yükledikten sonra geriye sadece Windows’u yüklemek ve ardından Valorant Macbook’unuza yükleyerek devam etmek kalıyor.

Windows 10’u yükledikten sonra, geriye kalan işlem oldukça basit çünkü yapmanız gereken tek şey Valorant web sitesini ziyaret etmek ve Riot İstemcisini indirmek. İndirilen Riot İstemcisi ile Valorant’ı Mac’inizde sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz. Performansın Windows ile aynı seviyede olmasını beklemiyoruz ancak oynanabilir olup olmadığını görmek için kendiniz deneyebilirsiniz.

Bugün, Valorant Macbook’a nasıl indirilir sorusunun cevabını verdik. Aklınıza takılan soru ve sorunlar için yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz! Hepinize keyifli oyunlar diliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.