Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Konsollara Geliyor Olabilir

Valorant'ın konsollara geleceğine dair söylentiler giderek artıyor. Yeni veri sızıntılarına göre oyun, Xbox Series X, Xbox One, PS4 ve PS5'te çıkış yapacak.

Veri sızıntısı yapan bazı oyuncular, popüler taktiksel nişancı oyunu Valorant’ın yakında konsollara gelebileceğini ortaya çıkardı. Riot Games daha önce böyle bir olasılık hakkında yorum yapmıştı ancak durum kesinleşmemişti. 2020 yılında çıkış yapan oyun, topluluğu içindeki toksisite miktarı ve hile önleme yazılımındaki istikrarsızlık nedeniyle bazı eleştiriler toplasa da oyuncu kitlesini oldukça büyüttü. Hatta en uzun süre izlenen ikinci oyun olarak Twitch’te rekor kırdı ve geçen yıl The Game Awards’ta En İyi Espor Oyunu ödülünü kazandı.

Aynı zamanda oyunun Discord sunucusu, Mayıs 2023 itibarıyla platformdaki en büyük ikinci oyun topluluğu olarak açıklandı. Valorant veri madencisi @valohabercisi tarafından bildirildiği üzere Riot Games, oyunu yakında konsollara taşımayı planlıyor. Nintendo Switch ile alakalı bir bağlantı noktasından söz edilmese de oyunun, Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 4 ve PlayStation 5’e geleceği söyleniyor.

Valorant Geliştiricilerinden Resmi Onay Gelmedi

Valorant

Kullanıcı, konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermedi ancak bunları alıntılayan Valo Updates, Riot Games’in yeni bir oyun testçisi tuttuğunu da söyledi. Oyun testçisinin arandığı iş ilanında, geliştiricinin Valorant için yaklaşan oyun deneyimlerinin geçerliliğini değerlendirebilecek birini aradığı yazıyor.

Özellikle, konsol nişancı oyunlarını profesyonel olarak oynamış, oyunun bu tür platformlar için nasıl optimize edileceğine dair faydalı tavsiyeler verebilecek ve Valorant’ta Ölümsüz veya daha yüksek bir dereceye sahip birini arıyorlar. Oyunun çok platformlu olacağına dair söylentiler, 2022 yılından beri yayılıyor. Konunun tekrar gündeme gelmesi ise bu iddiaları daha da güçlendiriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.