Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Konsol Sürümü PS4 ve Xbox One’a Gelecek Mi?

Riot Games, oynaması ücretsiz, 5'e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu Valorant'ın konsol sürümünü duyurdu. Peki, sevilen FPS'i PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında da görecek miyiz? İşte bilmeniz gerekenler.

Yıllar süren sızıntılar ve spekülasyonlardan sonra Riot Games, Valorant‘ın önümüzdeki hafta başlayacak bir beta testiyle konsol platformlarına giriş yapacağını resmen doğruladı. Oynaması ücretsiz karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu, 2020 yılındaki müthiş çıkışının ardından ilk kez PC dışına taşına taşınmış olacak. Yapılan açıklamada, kapalı beta testine PlayStation 5 ve Xbox Series X|S kullanıcılarının katılabilecekleri belirtildi.

Peki, PS4 ve Xbox One sahiplerinin Valorant konsol sürümünü oynama şansları olacak mı? Lafı hiç uzatmadan cevabı verelim: Ne yazık ki, PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcıları Valorant’ı konsollarında oynayamayacak. Bunun yerine oyun, Xbox Series X|S ve PS5 gibi mevcut nesil platformlar için özel olarak yayımlanacak.

Valorant Konsol Kapalı Beta, 14 Haziran’da Başlıyor

Geliştiriciler genellikle piyasadaki en yeni donanıma odaklanarak oyunun kalite standardını korumak için bu yaklaşımı izliyor. Bu durum, Valorant’ı konsollarında denemeye hevesli olan ancak şu anda son nesil PlayStation veya Xbox konsollarına sahip olmayan birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratacaktır. Peki, geniş bir katılıma sahne olması beklenen oyun testi ne zaman başlayacak?

valorant konsol beta

Riot Games, ilk Valorant konsol beta aşamasının 14 Haziran 2024 Cuma TSİ 23:00’da başlayacağını ve birkaç bölgeyle sınırlı olacağını açıkladı. Bu ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Avrupa ve Japonya bulunuyor. Sınırlı beta testine bu sayfadan kaydolabilirsiniz Ardından, 14 Haziran‘dan itibaren davet edildiğiniz takdirde oyuna erişim talimatlarını içeren bir e-posta alacaksınız.

Ayrıca kişisel yönlendirme bağlantınızla beş arkadaşınızı oyuna katılmaya davet edebileceksiniz. Xbox ve PlayStation oyuncuları sadece birbirleriyle eşleştirilecekler ve PC oyuncularıyla birlikte oynayamayacaklar. Yani konsol sürümünde -en azından şimdilik- crossplay özelliği olmayacak.

Valorant Konsolda PS4 ve Xbox One’a Gelmeyecek

Netleştirmek adına Valorant konsol betasına Türk oyuncuların da katılabileceğini belirtelim. Riot Games’in açıkladığı ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere ne yazık ki PS4 ve Xbox One sahipleri oyundan mahrum kalacaklar. Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. STOPYUMI

    Çok saçma niye ps4 getirmiyolarki

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.