Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Çok Geç Açılıyor: Bekleme Sorunu İçin Çözümler

Valorant çok geç açılıyor diyorsanız, doğru yere geldiniz. Bitmeyen yükleme ekranının çözümünü açıklıyoruz.

Valorant çok geç açılıyor, ne yapmalıyım? Bu soruyu son zamanlarda çok fazla duymaya başladık. Sosyal medya, son güncellemeden sonra oyunun yükleme ekranında takılıp kalanlar veya dakikalarca oyunun açılmasını bekleyenlerle dolup taştı. Valorant’ta yükleme ekranında takılıp kalmak, oyuncuların son zamanlarda en sık karşılaştığı can sıkıcı hataların başını çekmeye başladı.

Sinir bozucu ama endişelenmeyin. Sorunun çözülmesine yardımcı olabilecek aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz. Eğer birkaç dakikadan uzun sürdüyse, yükleme ekranında takılıp kalmış olabilirsiniz. Hemen oyunu silip baştan yüklemeye çalışmayın. Öncelikle, aşağıdaki çözüm yöntemlerini sırasıyla deneyin. Valorant geç açılma sorununun çözüldüğünü göreceksiniz.

Valorant Çok Geç Açılıyor Çözümü

Oyunu yeniden başlatmak her zaman hızlı bir çözüm olsa da, VALORANT’ta hiçbir zaman yükleme ekranında takılıp kalmadığınızdan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç değişiklik mevcut. İşte çözüm yöntemleri:

Oyunu Yönetici Olarak Açın

Valorant Çok Geç Açılıyor: Bekleme Sorunu İçin Çözümler

Valorant‘ın ihtiyaç duyduğu yönetici ayrıcalıklarına sahip olmaması mümkün. Valorant çok geç açılıyor sorunu için ciddi çözümlere geçmeden önce, oyunu yönetici olarak çalıştırmanız gerektiğini belirtelim. Aşağıdaki adımları takip edin:

 • Masaüstündeki Valorant kısayoluna sağ tıklayın ve “Özellikler”i seçin.
 • “Uyumluluk” sekmesine gidin ve “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini işaretleyin.
 • Değişiklikleri kaydetmek için “Uygula” ve “Tamam”a tıklayın.
 • Yeniden oyuna girebilirsiniz.
 • Valorant geç yüklenme sorunu devam ediyorsa, aşağıdaki çözüme geçin.

Manifest_DebugFiles_Win64 Dosyasını Silin

Valorant Çok Geç Açılıyor: Bekleme Sorunu İçin Çözümler

Dosyaları kafanıza göre silmemelisiniz ancak Reddit kullanıcıları bu yöntemin en iyi sonucu verdiğini keşfetti. Her ihtimale karşı, silinen tüm dosyaların bir kopyasını ayrı bir klasörde sakladığınızdan emin olun. Bu önemli uyarıyı geçtikten sonra, “Manifest_DebugFiles_Win64” silme adımlarına geçebiliriz.

 • Yerel Disk C sürücünüzü açın ve Riot Games klasörüne gidin.
 • Valorant > Live klasörüne girin.
 • Manifest_DebugFiles_Win64 dosyasını silin.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunu tekrar açın.
 • Sorun muhtemelen çözülecek ancak yine de Valorant çok geç açılıyorsa, aşağıdaki çözüme geçelim.

Valorant’ın İşlemci Kullanımını Düşürün

Valorant Çok Geç Açılıyor: Bekleme Sorunu İçin Çözümler

Ana lobideyken bile Valorant’ı yüksek karelerde çalıştırıyorsanız, bu durum oyun sisteminizin sınırlarını zorlamış olabilir. Geç açılma sorunu devam etse de, sabredin ve oyunun ana lobisine ulaşın. Ardından:

 • Valorant Ayarlarına gidin.
 • Video sekmesinin altında Genel’e gidin.
 • FPS değerini 30 veya 60 ile sınırlayın.

Arka plan gibi oyunun belirli alanlarında FPS’i sınırlamak için başka bir seçenek de olacak. Sorunsuz bir deneyim elde etmek ve yükleme ekranının donmasını önlemek için bilgisayarınızın uygun gördüğü işlemleri yapın. Özetle, arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve bilgisayarınızın kapasitesinin üzerinde iş yapmayın. Valorant sistem gereksinimlerine de göz atarak bilgisayarınızın limitlerini öğrenin.

Oyunu, Sürücülerinizi ve Windows’u Güncelleyin

Valorant Çok Geç Açılıyor: Bekleme Sorunu İçin Çözümler

Valorant, yazılım anormalliklerinden dolayı yükleme ekranında da takılıp kalabiliyor. Valorant geç açılma sorununa neden olan problemin güncel olmayan işletim sisteminiz ve sürücünüz olmadığından emin olmak için tüm bunları en son sürümlerine güncellemelisiniz.

Küçük bir hatanın oyuncuların yükleme ekranında takılıp kalmasına neden olduğu durumlarda Riot bir düzeltme yayınlayabilir. Valorant’a tekrar giriş yapmayı denemeden önce bekleyen güncellemeleri kontrol edin ve mevcut olanları yükleyin.

Valorant çok geç açılıyor sorununu yukarıdaki yöntemler ile ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer, siz de alternatif bir çözüm yöntemi keşfettiyseniz, aşağıdaki yorumlar kısmında diğer insanlarla paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.