Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Aim Geliştirme İçin 8 İpucu (Daha İyi Nişan Alın)

Dünyanın en popüler taktik nişancı oyunlarından Valorant'ta başarılı olmanın en önemli yollarından biri, nişan becerisini geliştirmekten geçer. İster acemi isterse uzun süreli bir oyuncu olun, sizlerle paylaştığımız taktikler sayesinde artık daha iyi nişan alacaksınız!

Valorant aim geliştirme taktikleri nelerdir? Aim Valorant gibi oyunlar için son derece önemli bir konudur. Riot Games’in 5’e 5 taktik nişancısı, karakterinizin becerilerini kendi avantajınıza kullanmanız gereken bir oyun. Özellikle oyunda yeniyseniz, nişan almakta zorlanıyor olabilirsiniz. Valorant aim ayarları ve crosshair ayarları dahil nişan alma kabiliyetinizi etkileyebilecek pek çok unsur vardır. Fakat her şeyden önce refleks, dikkat ve hız belirleyici faktörlerdir.

Bu noktada bir yerden başlamalı ve aim geliştirmenin yollarını aramalısınız. İster acemi isterse kademesini hızla yükselten bir oyuncu olun, nişancılık becerilerinizi sürekli olarak artırabilirsiniz. Siz değerli okurlarımız için Valorant aim geliştirme için bazı önemli ipuçlarını bu yazıda bir araya topladık. O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve rehberimize geçelim.

Valorant Aim Geliştirme Taktikleri

1- Aim Geliştirme Uygulamalarını Kullanın

valorant aim geliştirme

Profesyonel oyunculara ait oynanış videolarını izlediğinizde biraz moraliniz bozulabilir. Elbette bu seviyeye gelmek için kendinizi epey zorlamanız gerekir, ancak imkansız olmadığını net bir şekilde söyleyebiliriz. Fare hassasiyetinizi ve nişan kabiliyetinizi geliştirmenize yardımcı olacak Aimlab veya Kovaaks gibi aim geliştirme uygulamalarını indirebilirsiniz.

Bu uygulamalar, antrenmanınızın zorluk derecesini ayarlayabilmenizi ve istatistiklerinizi takip edebilmenizi sağlar. Bu sayede daha çok hangi konulara eğilmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Karşınızda gerçek bir rakip olmadığı için sıfır stresle hedefler üzerinde çalışabilirsiniz.

2- Nişangahınızı Tarzınıza Kişiselleştirin

aim geliştirme valorant

Valorant’ta tarzınıza uygun olarak kişiselleştirdiğiniz bir crosshair, size büyük bir avantaj sağlar. Hatta başarı için göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biri budur. Örneğin, doğru boyutu ve rengi seçmek çok önemlidir. Zira haritanın genel renk düzeni ve tonuyla benzer olan bir cross kullanmak doğru nişan almanıza engel olabilir.

Bu doğrultuda artı işaretinizi doğru konumlandırma ile rahat bir şekilde kullanmayı öğrenmelisiniz. Özellikle haritayı tanıdıktan ve çok sayıda pratikten sonra farenizi içgüdüsel olarak doğru hedef alma noktasına hareket ettirdiğinizi fark edeceksiniz. Dilerseniz, profesyonel oyuncuların nişangahlarına yer verdiğimiz en iyi Valorant crosshair kodları listemize göz atabilirsiniz.

3- Saldırıya Karşı Koymayı Öğrenin

valorant aim geliştirme taktikleri

Strafing, Valorant gibi hızlı tempolu FPS oyunlarında mutlaka bilmeniz ve uygulamanız gereken bir tekniktir. Bunu kısaca, oyuncunun ileri yönüne göre yana doğru hareket etme eylemi olarak tanımlayabiliriz. Diğer bir deyişle, yön değiştirmeden önce atış yaparken temel olarak bir yandan diğer yana hareket etmektir.

Bunu gözünüzde canlandırmak zor geliyorsa, bir tarafa geçmeyi, hareketsiz kalmayı, ateş etmeyi ve ardından (genellikle siper için) diğer tarafa geçmek olarak düşünebilirsiniz. Bu hareketin arkasındaki mantık, sizi öldürmesi daha zor bir hedef haline getirmektir, çünkü hareketli hedeflere isabetli nişan almak daha zordur.

4- Oyuna Girmeden Önce Isının

valorant alıştırma

Valorant aim geliştirmenin yollarından biri de The Range’i kullanmaktır. Oyuncuların maç öncesi ısınmalarını ve becerilerini test etmelerini sağlayan bu harita, gerçek bir maça çıkmadan önce mutlaka uğramanız gereken bir yerdir. Dereceli bir maçta sonradan ısınmak siz ve takımınız için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Eğer The Range’i kullanırsanız, maç içinde uyum sağlamak zorunda kalmadan tamamen odaklanmış bir şekilde rakiplerinizle mücadele edebilirsiniz.

5- Deathmatch Modunu Kullanın

valorant nişan alma

Deathmatch modu pratik yapmak için idealdir. Belirli bir amacı olmadan, sadece kendinizi geliştirmek için pratik yapmanıza imkan tanır. Fakat Deathmatch’e girdiğinizde, geliştirmeniz gereken belirli noktalarda pratik yaptığınızdan emin olun. İster nişanınızı isterse isabet oranınızı artırmak istiyor olun, kendinizi savaş alanına atmadan önce geliştirmek istediğiniz şeyleri uygulamak için çok fazla özgürlüğe sahip olacaksınız. Hızlı bir şekilde gelişmek istiyorsanız bu modda her gün pratik yapmak için zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın.

6- Kendi Oyununuzu Kaydedin

aim geliştirme uygulamaları

Aim geliştirme Valorant için kritik bir konudur. Nişan alma becerinizi artırmak istiyorsanız, bunun altın kurallarından biri de hatalarınızdan ders almaktır. Tam olarak neyi yanlış yaptığınızı bilmek için maçlarınızı kaydetmenizi ve sonrasında izlemenizi tavsiye ederim. Kendinizi sayısız şekilde ölürken görmek ilk başlarda biraz canınızı sıkabilir, ancak aynı hatalardan kaçınmak için neyi daha iyi yapabileceğinizi görmek epey işinize yarayacaktır.

7- Valorant Aim Geliştirme İçin Doğru Ekipmanları Kullanın

valorant aim

FPS oyunlarında doğru ekipman kullanımı her şey değildir, ancak çok önemlidir. Bilgisayarınız donuyorsa, farenizi tıklatmak zorsa ve klavyeniz yeterince hızlı tepki vermiyorsa, rakipleriniz karşısında dezavantajlı konuma düşebilirsiniz. Size en uygun mouse ve klavye ikilisinin ne olabileceğini araştırın. Ergonomik tasarım, DPI ve Hz değeri, sensör özellikleri ve ağırlık, oyuncu mouse’u alırken dikkat etmeniz gereken belirleyici faktörlerdendir. Valorant aim geliştirme sürecinde tercih ettiğiniz ekipman sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyabilir.

8- Farklı Nişancı Oyunları Oynayın

valorant benzeri oyunlar

Nişan alma, birinci şahıs nişancı oyunlarında ustalaşması tartışmasız en zor şeylerden biridir. Bu nedenle Valorant benzeri oyunlarla kendinizi test edin. Apex Legends, Overwatch ve Rainbow Six Siege, şu anda oynayabileceğiniz en iyi FPS türü oyunlar arasındadır. Farklı mekaniklere sahip olsalar bile Valorant dışındaki diğer oyunları oynamak, aim geliştirme için faydalı olabilir.

İlgili Yazılar

Valorant Crosshair Database 2023 (Pro Crosshair Kodları)

Valorant Nokta Crosshair Kodu Arayanlar İçin Öneriler (2023)

Valorant Nick Önerileri: En Yaratıcı Valorant İsimleri

Valorant Hileleri 2023 – Valorant Hile Nasıl Açılır?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Rainbow six siege koşarak vurursun aim zor gelistirir

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.