Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant 5.12 Yama Notları

Riot Games'in dünyaca popüler FPS oyunu Valorant, yeni yıldan önceki son güncellemesini aldı. 5.12 yaması, hem silah hem de ajanlara yönelik önemli değişiklikler içeriyor.

2022 yılının son güncellemesi 5.12 için Valorant yama notları yayınlandı. Riot Games’in 5’e 5 takım tabanlı birinci şahıs nişancısı, rekabet dolu bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanırken, ajan kadrosuna yönelik önemli değişiklikler sunuyor. Ocak ayında gelecek olan 6.0 Yaması’ndan önce bu yılın son yamasında kapsamlı güncellemelere sahne olan Valorant, daha iyi bir oynanış sağlamayı amaçlıyor.

Valorant 5.12 yama notlarında büyük alanları etkileyebilen ajan ultilerinin puan bedelleri artırılırken, ajanların yeteneklerinin ekonomisine de biraz ayar çekildi. Değişiklik yapılan alanlar şu şekilde: Rollere göre toplam mühimmat bedelleri, tabanca turunda satın alma seçenekleri kısıtlı olan ajanlar ve bedellerine kıyasla istenmeyen ölçüde güçlü veya zayıf olan yetenekler.

Valorant 5.12, Önemli Güncellemeler İçeriyor

Valorant 5.12

Oyundaki yok edilebilen nesnelerin can miktarını da değiştiren Valorant güncellemesi, Brimstone’un Yakıcı’sı ve Viper’ın Asit Havuzu gibi bir alana zamanla hasar veren yeteneklerin artık düşmanların işlevsel cihazlarına da hasar verebilmesini sağlıyor. Bundan ötürü 1 cana sahip yok edilebilir nesnelerin direkt olarak ortadan kaldırılmalarını engellemek ama hala çoğu durumda tek vuruşla yok edilebilecek durumda kalmalarını sağlamak için can miktarları artırıldı.

Bunlara ek olarak, Killjoy’un Tecrit’inin de can miktarı artırılırken, Bombot ve Ecel yeteneklerinin ise mermilere gerektiğinden fazla dayandığı gerekçesiyle canları azaltıldı. Valorant 5.12‘de yapılan oynanış sistemleri güncellemeleri arasında asist takibi de bulunuyor. Şok Etme, Görüş Kısıtlama, Alıkoyma için asist takibi süresi 2 saniyeden 3 saniyeye yükseltildi. Dumandan çıkış ve yavaşlatma 1 saniyeden 2 saniyeye çıkarken, sindirme için 3 saniye süren asist takibi süresi eklendi.

Yeni Valorant güncellemesi, bunların haricisinde silah ve mod değişiklikleri ile birçok hata düzeltmesi içeriyor. 5.12 yama notlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.