Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valheim’e Çapraz Platform Desteği Geldi

Valheim'in en son güncellemesi, şu anda PC vitrinleri ve diğer yaşam kalitesi değişiklikleri ile sınırlı olan çapraz platform oyun için tam destek sağlıyor.

Valheim geliştiricisi Iron Gate, Viking temalı hayatta kalma oyununda platformlar arası oynamayı sağlayan bir güncellemeyi resmi olarak yayınladı. Viral olarak başarılı olan oyun, bir buçuk yılı aşkın bir süredir Steam’de erken erişimde mevcut ve Iron Gate, oyunu düzenli olarak yeni özellikler ve içeriklerle genişletmeye devam etti.

Herhangi bir Xbox hayranının kafası karışmadan önce Valheim’ın konsoldaki çıkış tarihi, Iron Gate’in bundan bahsettiği son zamandan beri değişmedi. Oyun, Xbox Game Pass Birinci Gün Oyunu olarak 2023’ün ilk yarısında Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak. Oyunun konsol sürümleri yayınlandığında, platformlar arası oynanış desteklenecek.

Valheim 29 Eylül’de Game Pass’te Olacak

Valheim

En son Valheim güncellemesi, farklı bir platformlar arası oyun türünü de ele aldı. Oyunun Xbox sürümü gelecek yıla kadar gelmeyecek olsa da farklı bir duyuru, hayatta kalma oyununun 29 Eylül’de PC Game Pass aracılığıyla piyasaya sürüleceğini doğruladı. Yani oyun, Steam’e ek olarak Microsoft Store’da da satışa sunulacak.

Bugünün güncellemesi, farklı PC mağazaları arasında platformlar arası oynamayı mümkün kılacak, böylece Steam, Microsoft Store ve PC oyuncuları için Xbox Game Pass ile birlikte oynayabilecek. Bu Valheim güncellemesine birkaç başka yaşam kalitesi özelliği de eklendi. Artık oyuncuların kaydetme ve yedeklemeleri geri yüklemesine/kaldırmasına izin veren bir arayüz mevcut.

Bu arada oyunun Steam fiyatının 32 TL’den 100 TL’ye yükseldiğini de hatırlatmış olalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.