Valheim

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.8

Kullanıcı

Valheim Hearth and Home Güncellemesi ile ‘Kusma Yeteneği’ Geliyor

Eylül ayında yayınlanması planlanan Valheim Hearth and Home güncellemesi, oyunculara ilginç bir 'yetenek' kazandıracak. Geliştirici Iron Gate, oyuncuların yiyecek takası yapmak için midesindekilerini kusabileceklerini söyledi.

Steam’in en çok oynanan oyunları arasında yer alan Viking temalı hayatta kalma oyunu Valheim, ilk büyük güncellemesine yakında kavuşacak. Geçen hafta, Gamescom 2021 kapsamında yayınlanan animasyonlu fragman sayesinde Valheim Hearth and Home güncellemesine yakından göz atma şansı yakaladık.

Valheim dünyasını daha da genişletecek olan yama, ek güçlendirmeler, özel hazine sandıkları, yeni yapı parçaları ve farklı yiyecek türleri dahil çok sayıda yenilik barındırıyor. Bugün öğrendiğimiz son detay ise bir hayli ilginç. Hearth and Home güncellemesi hakkında yeni bilgiler sunan geliştirici Iron Gate, oyuncuların istedikleri zaman kusabileceklerini söyledi. Peki, bu ilginç yeteneği ne zaman ve hangi durumlarda kullanacağız?

Valheim Hearth and Home Güncellemesi, Oyuna Farklı Yiyecek Türleri Ekleyecek

Valheim Hearth and Home güncellemesi

Valheim’da yemek yiyerek ekstra sağlık, dayanıklılık ve direnç gibi önemli bonuslar kazanıyorsunuz. Oyunda açlıktan ölme ihtimaliniz yok, ancak doğru bir yemek hazırlığı yapmadığınız takdirde bırakın savaşa girmeyi, uzun bir yürüyüşte dahi hayati sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bununla birlikte karakterinizin midesi tüm yiyecekleri kaldırabilecek bir kapasiteye sahip değil. İşte bu noktada devreye Valheim Hearth and Home güncellemesi ile oyuna gelen ‘kusma yeteneği’ giriyor. Bir oyuncu ile yiyecek takası yapmak istediğinizde midenizdeki diğer besinleri kusabileceksiniz. Böylece yeni yiyecekler için biraz alan boşaltmış olacaksınız.

Yeni Güncelleme ile Midenizdeki Besinleri Kusabileceksiniz

Valheim Hearth and Home ne zaman yayınlanacak

Tabii, kusma yeteneğini yalnızca takasta kullanmayabilirsiniz. Örneğin; çıktığınız bir keşif görevi istemeden çetin bir savaşa dönüştüğünde, ekstra sağlık için dayanıklılık güçlendirmelerinden kurtulmak isteyebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi Valheim Hearth and Home güncellemesi, oyuna çok daha fazla yiyecek getirecek. Bu sayede farklı görevler için daha detaylı besin kombinasyonları yapabileceksiniz.

Valheim‘ın ilk büyük güncellemesi Hearth and Home, tüm bu değişiklikler ve daha fazlasıyla 16 Eylül‘de yayınlanacak. Oyuna yeni başlamayı düşünüyorsanız, Valheim başlangıç rehberi ve ipuçlarından oluşan içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Valheim Sistem Gereksinimleri

Bundan önce, bilgisayarım Valheim sistem gereksinimleri için yeterli mi? diye sorabilirsiniz. Aşağıdaki listelerden şart koşulan donanımları PC’niz ile karşılaştırabilirsiniz.

Valheim Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Windows 7 veya daha yeni işletim sistemi
 • 2.6 GHz çift çekirdekli işlemci
 • 8 GB RAM
 • GeForce GTX 950 veya Radeon HD 7970 ekran kartı
 • DirectX 11
 • 1 GB kullanılabilir alan

Valheim Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Windows 7 veya daha yeni işletim sistemi
 • i5 3GHz veya Ryzen 5 3GHz işlemci
 • 16 GB RAM
 • GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 580 ekran kartı
 • DirectX 11
 • 1 GB kullanılabilir alan
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol