Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Unity CEO’su Oyun Geliştiricilerine Hakaret Etti!

Unity CEO'sunun yaptığı son açıklamalar oyun geliştiricilerini adeta çileden çıkarttı.

Unity CEO’su John Riccitiello, geliştirme sürecinde daha önce para kazanmayı uygulamayan oyun yaratıcılarının “aptallar” olduğunu söyledi. PocketGamer.biz ile yaptığı bir röportajda, Riccitiello’dan bazı geliştiricilerin neden “sürecin başlarında” oyunlarından para kazanma konusunda isteksiz olduklarını ele alması istendi.

Riccitiello, “Ferrari ve diğer üst düzey otomobil üreticilerinden bazıları hala kil ve oyma bıçakları kullanıyor. Oyun endüstrisinin çok küçük bir kısmı bu şekilde çalışıyor ve bu insanlardan bazıları benim dünyada savaşmaktan en çok hoşlandığım insanlar onlar saf insanlar. Aynı zamanda en büyük salaklardan bazıları.” ifadelerini kullandı.

Unity CEO’su Oyun Geliştiricilerini Çok Kızdırdı

Unity

EA’nın eski CEO’su Riccitiello, oyun endüstrisinin yıllar içinde önemli ölçüde değiştiğini açıklamaya devam etti. “Eskiden geliştiricilerin oyunlarını, önceden hiçbir etkileşim olmadan, oyunlarını reklamcı ve satış ekibinin önüne atması söz konusuydu […] başarılı bir ürün yapan şeyin ne olduğunu anlayın.” diyerek sözlerini sonlandırdı ve oyun geliştiricilerini eleştirmeye devam etti.

Bugün Unity CEO’su Riccitiello, sözlerinin “bağlam dışı” olarak algılandığını söyledi ve “söylediklerim herhangi bir oyun geliştiricisini rahatsız ettiyse çok üzgün olduğunu” ekledi ancak Unity CEO’sunun yorumları, oyun endüstrisindeki geliştiriciler tarafından sertçe eleştirildi.

Örneğin bir oyun geliştiricisi, “John Riccitiello benim aptal olduğumu düşünüyor. Bence o sadece parayı önemseyen biraz açgözlü kapitalist bir domuz. Onun gibi insanların sevdiğim şeyleri mahvetmesinden bıktım.” diyerek eleştirilere sert bir cevap verdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.